PEES

Nevíte, proč lítá bílý vrtulník v okolí Ostravy?

Asi 4 měsíce v okolí Ostravy lítá bílý vrtulník který vylítáva z mošnovského letiště.a krouží nad obcemi.lidé uš si stěžujou protože lítá i v noci.dale­kohledem jsem zjistil že se nejspíš jedná o imartikulaci OK-AVA.Ale podle stránky http://www.cs-letectvi.cz jsou pod touto imartikulaci již dvje letadla.Nevíte prosím někdo co to je?

Původní neotázka
bílý vrtulník v okolí Ostravy.

Nejlepší odpověď
Luxx

z FB stránek ostravského letiště:

''Od 2.5.2016 na letišti Ostava Mošnov působí dočasně vrtulník střední velikosti Mi-8 provozovaný civilním operátorem. Vrtulník plní výcvikový program. Součástí výcviku jsou předepsané úlohy obsahující pohyb na letišti, v prostoru letiště (na letištním okruhu) a dále lety z / do prostoru letiště (navigační lety).
Jsme si vědomi, že při výcvikových úlohách dochází k zvýšení zátěže pro okolní obce. Ve snaze tuto zátěž minimalizovat jsme se s provozovatelem vrtulníku dohodli na následujících pravidlech:

  • trasy letu budou pokud možno vedeny tak, aby vrtulník nepřelétával nad obcemi
  • noční výcvik na letištním okruhu bude prováděn maximálně do 23:00, poté budou cvičeny pouze navigační lety mimo prostor letiště (ovšem i toto vyžaduje odlet a návrat na letiště)
  • létání o víkendech se neplánuje, s výjimkou soboty 14.5. v denních hodinách. Plán výcviku je bohužel závislý na počasí, což může ovlivnit i případné pozdější využití víkendů

Jakákoliv letová činnost je pro letiště vítaná a potřebná. Věříme, že výše uvedená pravidla sníží míru zátěže na přijatelnou úroveň. Děkujeme za pochopení a jsme připraveni odpovědět případné další dotazy na adresu dotazy@airport-ostrava.cz''

ten rachot o půl 11. v noci je docela otravný…

Další odpovědi
Drap

Bílý vrtulník léta proto, že ho prozatím nikdo nenechal nastříkat jinou barvou. Potom bude létat třeba růžový. Jedná se zřejmě o soukromý vrtulník.

isteron

monitoruje ovzdušie ?

marci1

Zřejmě půjde o „vyhlídkové“ noční lety soukromé firmy. 🙂
http://www.pi­lotemnazkousku­.cz/vyhlidkove-lety/vyhlidkove-lety-ostrava/