D4vid

Bilinný extrakt

Zdravím, potřebuji vyrobit bilinný extrakt (kořen Rhodiola) bohužel nikde není k dostání líh. Mohu použit běžný alkohol? např. slivovici

Nejlepší odpověď
hanulka11

zkuste i v lékárně tam bývá líh bez problémů k dostání

jinak slivovice není na závadu i klidně bych dala i kvalitní vodku

Další odpovědi
beer

Je to možné, nechat delší dobu vyluhovat.
Doplňuji:
Při použití čistého lihu se tento stejně ředí, více zde:
http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/uzitkova-zahrada/rhodiola-rozchodnice-elixir-rovny-zen-senu-lze-pestovat-na-skalce/