JájsemRaibek

Bílá plíseň na povrchu okurek?

Dělal jsem okurky tak, že jsem do zeláku naskládal propíchané, oprané okurky-nakladačky. To jsem zalil octem smíchaným s dekem a cukrem, tak jak to píšou v návodu na deku a horké jsem s tím ty okurky zalil.
Přikryl jsem to poklopem a okraj zalil vodou.
Dnes jsem okurky odkryl a na povrchu je hustá bílá plíseň, ale okurky voní.
Otázka zní: Mohu to konzumovat nebo to mám vyhodit?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
arygnoc

nie, resp. nie je doporučované.

normálne nakladané uhorky plieseň na povrchu láku nemajú, neviete, o aký druh plesne sa jedná.

Další odpovědi
elektrikář

Pokoud nejsou okurky dobře umyté, nebo nádoba ve které jsou naloženy. Nebo se do ní sahá mastnou vidličkou. Může se oběvit bílý povlak. Pokud se nám to doma stalo. Nálev se vylil, Nádoba se vymyla. Okurky se opraly v horké vodě a přelilo novým horkým nálevem z deka. Pokud jsme dělávali rychlokvašky po vykvašení jsme je sterilizovali.

anonym

Podle toho co pises, jsi udelal chybu v tom, ze jsi okurky nesterizoval, ale pouzil si zpusob kvaseni, ktere se dela podobne, ale poziva se k okurkam kopr, mrkev,cesnek a sul. V tomto pripade je potom nalev mlecne bily. Pokud je nalev takovy, ale bez chuchvalcu plisne, nemelo by to mit vliv na konzumaci.