megahit

Bicí na playback

Když je kocert na playback není problém předstírat hru na nástroje a zpěv aniž by bylo něco slyšet. Nicméně bubeník takto předstírat nemůže (jelikož např. pohyb činelů a hihat je i u playbacku (např. v televizi) zřetelný, tudíž minimálně na ně hrát musí)- znamená to, že bubeník hraje i při playbacku normálně? a co když se netrefí do nahrávky? musí to být přece slyšet, nebo ne?

Odpovědi
ratava

Slyšet asi ne, spíše vidět… V televizi to „vyhluší“ a na koncertě to přes zvuky z publika taky není slyšet… Ale většinou se při hraní celé skupiny používá „half-playback“(nevím, jestli se to jmenuje přesně takhle…), kdy švindluje pouze zpěvák…