arygnoc

Bible je nejčtenější knihou na světě. Pro kaťdého znamená něco jiného (můj postoj je v diskusi). Pokládáte ji za:

Odpovědi
SajmonModer

knihu pohádek a příběhů

Je tam si hodně moudrých slov, takže by si Bibli měl povinně přečíst každý, ale jinak to jsou jen pohádky a příběhy, žádná historická fakta atd…

Terryle

něco jiného

Všecko dohromady plus cokoli navíc, co si tam kdo najde. Filozofie, etika, exkurz do života za starejch časů, příběhy a pohádky.

hanny 2

historický dokument

dědapetr

morální kódex

filva

historický dokument

chudst

něco jiného

franku

morální kódex

sznamko

něco jiného

GM

historický dokument

coco

Myslím,že pro spoustu lidí je to kniha útěchy i naděje.A pře­devším kniha knih.

arygnoc

Velmi stručně:
Starý zákon je podle mne spíš historický dokument a trošku i mytologie, Nový zákon snad morální kódex který lidem vysvětluje, jak (by se mělo, mohlo) žít.