Larry

Bianco směnka a zaměstnavatel.

Dobrý den před čtyřmi měsíci jsem skončil u dopravce kde při nástupu na HPP nechával i ke smlouvě a hmotné odpovědnosti také podepsat bianco směnku prázdnou jen s dodatkovými body které se stahovali třeba na odcizení vozidla firmy,krádeže zboží,nebo také na zpronevěření peněz… jelikož denně řidič měl u sebe i klidně 100tisíc. Při odchodu jsem chtěl bianco směnku vrátit,ale šéf mi po dlouhém hledání zdělil že směnku už vůbec nemá takže ji nejspíš už ztratil.Tak sem se na to vybodl ale nemám klidné spaní ani teď. Problémy nikdy nedělal,výplatu platil vždy včas,zdravotní sociální,vše v pořádku. Mají to podepsaní všichni řidiči a co jsem se ptal už letitých řidičů,říkali že nikdy nepoužil bianco směnku bezdůvodně proti někomu.Ale že se našli i borci co ukradli Handhelda,dodávku i zboží a od té doby chtěl předejít takovému jednání tou směnkou. Ptám se tedy jestli mám nějak požádat nebo poslat dopis že už směnka neplatí nebo jestli mi vystaví nějaký papír a jak by měl vypadat.Za odpověď děkuji.

Nejlepší odpověď
ladaadal

Zzzz má pravdu, tohle ti zaměstnavatel nesmí dát podepsat a žádný rozumný člověk to ani nepodepíše. Ze zákona je stanoveno maximu s ohledem na plat, které ti v případě škody může strhávat. A pokud jde o krádež, tak na to máme policii a soudy. Bože, jak někdo může podepsat prázdnou směnku? To jste ztratili poslední zbytky rozumu??????

Další odpovědi
zzzzz

Já jsem přesvědčena, že nechat zaměstnance podepsat bianko směnku je protiprávní. Pokud zaměstnavateli způsobíš škodu, může po tobě chtít 4,5 násobek hrubé mzdy, na to se dá i pojistit.
Tu směnku žádej zpět, podej klidně trestní oznámení, občanskoprávní žalobu, a taky stížnost na inspekci práci.
Jestli ji nedostaneš zpět, tak se z toho jednou půjdeš oběsit. Kdokoliv ji má, tak si tam dopíše třeba miliardu a zajde k soudu a nechá si vystavit platební rozkaz, tem mu soud bez problému vystaví a ty budeš v exekuci. Nebude probíhat žádný soud, kde by se tě ptali zda opravdu dlužíš!!! Tím, že si směnku podepsal, si dluh uznal!!!
Udělej vše proto, aby si ji dostal zpět!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!