martin21000

Bezruký, beznohý ve filmu. Jak to dělají?

Zajímá mě jakým „efektem“ to dělají ve filmu, když třeba někdo přijde o nohu. Čím tu nohu nebo ruku pak „skryjí“?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Na úd navléknou povlak v modré či zelené barvě a na tu barvu pak počítačově naklíčují pozadí. Končetina se pak jeví jako neviditelná. Bylo to dobře znázorněno v dokumentu o natačení filmu Forest Gump.

Další odpovědi

Pokud jde o hlavní postavu tak je to tak jak píše Lamalam, ale třeba ve Wallking Dead se jako beznohý zombie používali beznohý lidé.
Tady jeden prank od tvůrců Wallking Dead :D https://www.y­outube.com/wat­ch?v=igDzM4Cy­Wa8