Bezpecnostni dvere trida 3

Dobry den,chtel bych se informovat,obeslal jsem veskere vyrobce dveri s pozadavkem na cenu,ta se pohybuje v rozmezi 26-32tis.,ale potom jsem narazil na 2 prodejce ktery nabizi tu stejnou tridu,skoro i vzhled povrchovy ve stejne tride i se zarubnemi atd.,pote to co jsem poptaval u vsech firem a tito prodejci mi nabidly zarazejici cenu 20-23tis. a bepecnostni tridu 4 dokonce jen za 26tis.,samozrejmne maji ke vsemu certifikaty EN 1627,v ceskem jazyku,ale chci vedet co si myslite o tom ze jsou jedny dovezene z polska a jedny z ciny?Otazka zni pokud maji tyto dvere platne certifykaty,musi byt preci stejne kvalitni jako od vsech firem co jsem poptaval,nbo myslite si opak?Nemam s timto zkusenosti a rad si necham poradit pokud nekdo tomu rozumi,nejedna se preci o malou castku a navic bych nerad pak kupoval dvere nove za chvilku,dekuji za radu

Odpovědi:

Zlatý

Napíši názor laika.

Vámi uváděná norma určuje požadavky a systém klasifikace vlastností odolnosti proti vloupání u dveří, oken, lehkých obvodových plášťů, mříží a okenic. Vztahuje se na následující způsoby otevírání: otevírání, sklápění, skládání, otevírání a sklápění, posunování (vodorovné a svislé) a navinování jakož i na pevné konstrukce. Určuje požadavky na odolnost stavebního výrobku proti vloupání.
Tato norma přímo nezahrnuje odolnost zámků a cylindrických vložek proti napadení paklíči.

Klíčový je i správný způsob montáže, který zamezí chybám, které by bezpečnostní třídu v konečném důsledku snižovaly.

To, že oba výrobky splňují danou bezpečnostní normu, ještě nic nevypovídá o jejich materiálovém a estetickém zpracování. Bohužel také nic o výdrži povrchů a pohyblivých dílů při dlouhodobém užívání.

Dveře bych určitě chtěl vidět před koupí na vlastní oči.
Zvažoval bych záruky a možnost servisu v případě reklamace.
Nakonec cenu a bonus ve vyší třídě atd..

To, že měli nejprve cenu přemrštěnou a pak slevili, neřešte, to je u nás běžné. Zkouší to na člověka všelijak.

Doplňuji:
Osobně bych podpořil českého výrobce. Pokud totiž předložíte dosavadní nabídku konkurence, věřím, že byste mohl dostat dobrou nabídku i od nich.

Všichni to zkouší, to je prostě u nás normální. Zaslal jste poptávku i firmě Lomax? Zrovna vchodové dveře máme od tét firmy, je hodně známá, takže nehrozí žádné následné zklamaní např. zaplacení zálohy a pak ticho po pěšině

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 929
Zlatý mosoj 862
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.