Damiana

Bezpečnost práce – k podpisu.

Víte někdo o elektronické formě (ke stažení) ohledně obecného poučení o bezpečnosti práce, které dá zaměstnavatel podepsat svým pracovníkům? Něco, co se běžně používá na pracovištích. Děkuji.
Doplňuji:
Jedná se o pokyny pro zaměstnance chráněných dílen (výroba kancelářských potřeb).

Nejlepší odpověď
Michal Kole

To obecně někdy nejde, protože záleží na konkrétním pracovišti. Jiné nebezpečí ti hrozí když budeš pracovat jako učitelka v plavecké škole.

Kdy se naučíš plavat?

A jiné nebezpečí ti hrozí když budeš pracovat jako soustružnice, jiné nebezpečí ti hrozí když budeš v supermarketu za kasou.

Možná by se dalo něco najít zde http://www.boz­pinfo.cz/

K doplnění

Hodně záleží zda se pracuje třeba na obrábějících strojích nebo na lisovacích strojích nebo se používá ruční nářadí.

Jiné nebezpečí ti hrozí když se střihneš nůžkami na plech (to je něco podobného kdyby jsi se střihla nůžkami na drůbež když svému klukovi pečeš kuře) a jiné nebezpečí ti hrozí na frézce (kde se točí fréza – mnohabřitovový nástroj – kotouč na kterém jsou zuby rychlostí až tisíc otáček za minutu)

Opravdu to nelze říct takhle z gruntu pročti si prosím ten server co jsem ti napsal

Určitě na něm jsou odkazy i na podobné servery z oblasti bezpečnosti práce a něco se dá najít i na státním úřadu inspekce práce http://www.suip.cz