Miroslavst

Bezpečnost na silnicích?

Myslíte, že by mu ty svodidla uhnuly, pokud by měl reflexní vestu jak navrhuje ředitel dopravní policie Tržil?
http://www.no­vinky.cz/krimi/211837-motorkar-zahynul-po-narazu-do-svodidel.html

Nejlepší odpověď
iceT

Asi by neuhnuly,s vestou nebo bez,ale kdyby nekteri lide nejezdili jak hovada,tak tech nehod tolik nebude,ani mrtvych a zmrzacenych.Sa­mozrejme svuj podil viny maji i chodci a cyklisti,ale bezohlednst predevsim.

Další odpovědi
led

Miroslave, myslela som, že otázku vesty a helmy ste si už vyriešili.
Je aktívna a pasívna bezpečnosť. Vami obľúbená vesta neslúži k ochrane jazdca pri náraze, ale ako pasívny prvok k jeho zviditeľneniu. Ako skúsený šofér, určite v zlej viditeľnosti nadávate na nesvietiace autá, neviditeľných bicyklistov a podobne, keď ich neskoro zbadáte.
Zbytočne sa budete rozčuľovať, ak vám zhasne koncové svetlo a v zlej viditeľnosti vás niekto zrazí. S vašou obľúbenou vestou máte šancu, že vás skôr zbadajú. Alebo ešte sa skrývate pred Nemcami (Rusmi)? Vojna už dávno skončila. 🙂
Prajem vám veľa kilometrov bez nehody (aj bez vesty)

verka

Prostě ředitel musí taky něco vymyslet. U nás v malém městě třeba ředitel zase nakoupil dopravní značky pro tramvaje, co kdyby…
A že vracím k vestám, učitelka bez vesty a povolení od Dopravy nesmí převádět děti po přechodu. Kolik jste jich viděli ve vestě?