majkl

Bezpečné připojení

Stěhuji se na místo kde není pevná linka, ale je tam wifi připojení.Pro svoji práci potřebuji co nejbezpečnější připojení. Uvažuji o satelitním internetu,ale nevím, jestli by mi tam nestačila i ta wifina. Prosím o názor co je bezpečnější a praktičtější. Roli hraje i cena.Sat.int. je od 12000 za komplet a služba taky něco stojí.Poraďte prosím.

Odpovědi
kazisvět

je pravdou, že poskytovatelé mohou do nezabezpečených přípojek klientů vidět, ale to by podle mně neměl být důvod, proč si vybírat podstatně dražší připojení. Rozumější mně připadá tento postup:

  1. najít si internetovou přípojku, kde bude nejlépe vyhovovat poměr kvalita/cena, ideálně mít možnost promluvit se stávajícími klienty poskytovatele
  2. zabezpečit váš počítač nebo síť vlastním routerem s firewallem. Hardware je dnes levný, hodně toho vyřeší i třeba OvisLink IP-1000R router/firewall, který se dá sehnat do 700 Kč. Pokud se nebudete na nastavení bezpečného připojení přes router cítit, je to pro odborníka akce do hodiny, takže max. 1000 Kč za nastavení routeru.