Karlos72

bezpečná práce při vnitřní teplotě 51 stupňů uvnitř vysokozdvižné­ho vozíku

jsem řidič VZV a při venkovní teplotě 30 stupňů, je uvnitř vozíku naměřených 51 stupňů,při neustálé práci cca 5–6 hodin za směnu, při pravidelném pitném režimu poskytnutým zaměstnavatelem, je tato práce ještě bezpečná?

Nejlepší odpověď
arygnoc

žiadna práca nie je bezpečná.

pri sťažených pracovných podmienkach podľa zp – patrí medzi ne i vysoká teplota – máte právo na častejšie prestávky v práci (okrem nápojov).

:-Q

Další odpovědi
huxa

Nad 50 stupňů na pracovišti máš maximálně krátkodobou únosnou dobu 16 minut, celkově za směnu v těchto teplotách 4 hodiny. Určitě by nemělo dělat problém zaměstnavateli ti pořídit do vozíku nějaké chlazení, popř. lépe chladit motor, takto musí hodně trpět…

mosoj

Okno otevřít nejde ?