Jendík

Běžné zvuky a pohyby nebo bývalí sousedé ?

Zdravím všechny. Tato otázka zde bude zřejmě trošku kuriozní, ale vhodnější sekci zde asi nenajdu. Bydlíme v celkem velkém dvojdomě, jsme čtyřčlenná rodina a máme dva psy. Zhruba před pěti lety se nám o zeď vedle oběsil soused se sousedkou ve věku zhruba 70-ti let z důvodu uvalené exekuce na nemovitost. Bohužel, je to tak, budiž jim země lehká. A teď se již dostanu k problému :). V domě v průběhu celého dne a noci slýchám nevysvětlitelné zvuky, například po určitých intervalech rány do dřevěného prkna (aspoň se mi to tak jeví) nebo hluboké hučení v různých místech domu. Nedávno se mi za sebou třikrát (dvakrát odpoledne v přítomnosti kamarádky, a jednou kolem jedenácté večer) sami otevřeli dveře od pokoje, aniž by někde v domě vznikal průvan, čemuž pohyb a způsob otevření dveří ani neodpovídal (mám i videodokumentaci z dvouhodinového stálého záběru na dveře). O to je všechno horší, že jsem většinou od čtvrtka do neděle naprosto sám doma (i bez psů) a těžko například některý ze zvuků přisuzovat k někomu kdo se pohybuje po domě či naší zvěři. O půl roku zpět jsem byl svědkem náhlého vzniku vůně křému na ruce (klasická modrá Nivea :)) po celé kuchyni, předsíni i chodbě a to jsou tyto prostory od sebe neprodyšně děleny (dveřmi), opět jsem byl uplně sám v domě, ačkoliv jsem po domě marně hledal, jestli nepřijel například bratr či jeho přítelkyně. Nikde nikdo. Poté jsem hned odjel. Takřka neuvěřitelné, mrazivé šoupání nějakého těžkého nákladu nebo nábytku po půdě u mě zarazilo spousty lidí. Je toho spousta a přiznám se, že jsem z poloviny realista a z polovina fantasta. Nevím co si mám myslet, o co vlastně jde. Jestli vůbec něco takového možné nebo jsou to prachobyčejné zvuky a záležitosti, které přecitlivěle řeším. Někdy je to vážně otravné a rozptylující a mnohdy, když jsem uplně sám doma a vím, že nikdo nepříjde, ani se nepůjde třeba pít, odjíždím z domu a vracím se až těsně před tím, než půjdu spát. Někdy je zase uplný klid a ani si na to nevzpomenu, jak kdy to přijde. Předem děkuji za vaše ať už skeptické nebo fantastické názory, třeba najdu v duši klid :).

Jenda
Doplňuji:
štamgast: Zhruba před třemi – čtyřmi lety sousedé přes plot dělali novou omýtku a okna, sousední dvojdomek je od doby tragédie prázdný. Jinak o ničem nevím :)

Nejlepší odpověď
Deli

Chtělo by to zkusit si se zemřelými promluvit, oslovit je a požádat je, aby z domu odešli za světlem, aby Vás již neděsili. Říct jim, že Vás mrzí, že zemřeli, ale že teď musí odejít z domu, dál, za světlem. Zkuste jim třeba nabídnout, že ve Vaší zahradě vysadíte nějakou rostlinu, strom, který mívali rádi, že bude vzpomínkou na ně, ale požádejte je, aby Vás něsili zvuky a efekty. (Strom pak taky vysaďte!)
Zcela vážně si s nimi takto promluvte. Řešila jsem takto paní, která zůstala v bytě, kde jsem bydlela. V těžké nemoci raději ukončila život – a v bytě zůstala. Zapálila jsem svíčky a promluvila s ní, aby mi neděsila dvouletou dceru, že chápu, že ji asi ruší, ale že teď v bytě žijeme my a rádi bychom tam bydleli v klidu. Řekla jsem jí, ať se rozhlédne a jde za světlem, že tam jí bude dobře. Jedna ze svící, co jsem měla na stole, najednou zhasla, ačkoli nebyl žádný průvan… a paní se vícekrát neprojevila.
Hodně štěstí.

Další odpovědi
Drap

Myslím, že se jedná o běžné zvuky, které mohou vznikat ve starém domě, díky jeho konstrukci a použitých jednotlivých materiálů.Neměj strach, tajemno to žádné nebude.

jmhad

Reakce vědomí na to,že se vedle něco stalo umocněná tím,že jsi v tom bytě sám.Pořiď myslící bytost,která bude s tebou tvůj byt sdílet

štamgast

Tak tohle je námět na film… Teď vážně-nemáte přes plot jiné sousedy, kteří něco opravují atd.? Jinak co se týče té vůně, to si neumím vysvětlit.

anonym

Pnutí materiálů při změnách venkovních teplot je pěkné svinstvo. Možná je polystyren špatně ukotvený a při chládnutí i při ohřívání sluncem s sebou škube. Styčné plochy by se měly lepit PUR pěnou. – Nevysvětlitelný průvan, to nevím, příliš zkoumání vede ke klamu. Hele, zkuste v okolí najít skupinku věřících, nejlíp z Letniční denominace a uspořádejte jednou u vás doma čtvrteční skupinku. Třeba to pomůže. To není odborná odpověď, ale i s tím se občas může člověk setkat.

  • Vůně. U nemocných rakovinou byt páchne po zkaženém mléku čí sýru i když se větrá. Ale to není tento případ.

Jendík

Zhruba před třemi – čtyřmi lety sousedé přes plot dělali novou omýtku a okna, sousední dvojdomek je od doby tragédie prázdný. Jinak o ničem nevím :)

Pájo

Nedostala tu vedlejší nemovitost k prodeji nějaká RK, která tam čas od času přivede potenciálního kupce?
Jinak lidská mysl je mocná (může být z nevyřešené záhady zmatená až nemocná)… Budete-li hledat logické vysvětlení – dříve či později je najdete.
Ale budete-li hledat duchy – „najdete“ duchy!
Jsem realista, hledejte konstrukční chyby domu, jak tu již navrhují druzí.
Duchařské sedánky jen podpoří vaši fantazii …nedoporučuji.

anonym

http://i.idnes­.cz/08/011/gal/KUZ2023f1­_palec_2.jpg Právě proto že je vedlejší dům neobydlen, chodí tam jednatel realitky vyměňovat baterie do nějakých přístrojů které vytvářejí duchařské efekty. Takové praktiky se děly už za socializmu, stačí poslouchat vzpomínky starých lidí. Praktiky mocných nemají hranice a žádné zábrany.