DIH

bezkontaktní karta

Nastane čas kdy ji budou mít všechny banky.?
A nevíte jestli ji má Komerční banka.?

Nejlepší odpověď
Awe

Podle mého je ta karta dosti nebezpečná…Pří platbách menších částek nepožaduje PIN a to je v dnešní době o hubu…Bohužel mě jí banka automaticky poslala a klasickou mi zrušila.Jinak bych jí nechtěl

Další odpovědi
kavac

Bezkontaktní karty budou mít asi všechny banky. Včera jsem platil nákup kartou v OBI běžnou debetkou, která umožňuje také bezkontaktním platby. Prodavačka kartu ani nechtěla, jen mi řekla ať přiložím k terminálu a zadám PIN.
Současně mám tzv. nálepku, kterou běžně platím v supermarketech do 500 Kč. Do této výše se nezadává PIN vůbec.
Budeme muset být ostražitější při bezhotovostních platbách. Podle mne by banky mohli při vyšší částce (cca 3000 Kč a výše) nastavit zabezpečení pomocí potvrzujcí SMS kódu. Obdobně jako u internetového bankovnictví.

anonym

Ano – budou ji nabízet všechny banky, které provozují karty.
A ano, nabízí ji i KB.

marci1

Určitě ji budou mít všechny banky. Klienti jsou s nimi spokojeni, banky také. Přehled bank, které mají bezkontaktní karty :

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/plateb­ni-karty/259327-bezkontaktni-platebni-karty-jsou-bezpecne