Calimë

Bezdůvodná platonická láska

Ahoj, ve třídě máme jednoho kluka, který se mi líbí, ale nevím proč, ani na něm neshledávám nic tak dobrého. Kdysi v primě se mi trochu líbil, ale to bylo povrchní. Nemůžu se teď moc soustředit při hodině (i když sedím v první lavici). Snažím se moc k němu nemluvit, když má „blbý kecy“ tak odseknout, ať se mi neplete do života, ale pořád na něj myslím. Jak se toho mám zbavit?

Odpovědi
Braník

ŘÍct mu,že máš k němu sympatie,nebo mu to dát nějakým způsobem najevo a nezpanikařit,asi se ti líbí,tak proč se ho zbavovovat za každou cenu,trošku si protiřečíš,ne­myslíš?

anonym

Tak neodsekávej tou rozumovou částí mozku. Jestli ho chceš mít ráda, zjisti si jak je vychovaný; jaké jsou jeho hodnoty, priority. Zda má vše co má mít kluk když chce být IN, jestli není příliš povrchní a egoista. A zkus ho promítnout do budoucna, jestli ti nebude utíkat pryč, bude rád s tebou. Podívej se pozorovatelsky na toho druhého spolužáka který nemá takový kouzelný účes, nebo řetízek, ale který je obyčejný skromný, má záliby, nenápadně ho chytni za ruku a všímej si jak potom reaguje. Zkus to na oba. Jeden může být tvým kamarádem, s druhým můžeš chodit. Jeden tě bude milovat, druhý bude tvůj kamarád. (ani na něm neshledávám nic tak dobrého); On s tím prorazí díru do světa, neztratí se kvůli své povaze. Nejdůležitější pro tebe bude udržovat s ním dosavadní vztah jaký máte a pokračovat v kontaktu. I když mu budeš odsekávat, při nějaké příležitosti si spolu některé záležitosti ohledně chování ujasníte. Buď se tomu oba zasmějete, to by byla dobrá příležitost blíže se seznámit, nebo v opačném případě by došlo na výčitky. „Víš, ty jsi taková, když jsme byli na té zábavě a tys řekl/a před kamarádama..“ Tak tam bude rozkol. Tam bude konflikt a k lásce nedojde, jen k trápení. Ovšem nemůžeš se zajímat o jiného kluka ze třídy který si nosí pravidelnou svačinu. Je hloupý, známky má tak mezi 3 a čtverkou, takového si nevšímej. Všímej si vztahu učitel/žák, jak probíhá. Slušnost, snaha, píle.. Ten kluk, když se ti líbí, tak popros kamarádku ať ho pozdrží abys mu řekla že ho máš ráda. A v tomto okamžiku je těžké cokoliv odhadovat co se stane. Jestli je z úplné rodiny, bude tě respektovat, bude tě mít rád. Láska. A když bude trošku citově deprivován, tak se třeba rozesměje a řekne to své partě. A když bude slušný, ve svém skrytu duše tě miluje, třeba ti tvůj zájem o něj nějak dá najevo. Zatím se ničeho neboj, hlavně ať se tě zastává, jak před ostatními, tak i v úkolech, opisování. Pomáhejte si!
Doplňuji:
11. řádek (…při nějaké příležitosti ) ovšem tam nesmí být přítomna jakákoliv strana kamarádů, spolužaček, to se pak může chovat jinak, silácky.