Avatar uživatele
Džanička

Bezdrátový internet

Chtěla bych si k notebooku pořídit bezdrátový interne třeba od T-Mobile,O2 nebo Vodafone.Ale mám problém se signálem,konkrétně u T-Mobile.Chci se zeptat,má vůbec smysl si bezdrátový internet vůbec pořizovat?Abych na tom nebyla stejně jako s mobilem.To je věčně bez signálu.Poraďte mi od koho je internet asi nejvhodnější.A ne­musí to být zrovna od mob. operátora.Bydlím na Hlinecku.Díky za pomoc.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Marsyas před 4950 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

asi tak, zjistěte si zda máte ve vašem městě od daného operátora dostupnou 3G síť – tuším že už by to snad mohlo být v každém krajském městě … to je velmi důležité, bez toho bude mobilní internet skutečně spíše nouzový a velmi pomalý.

další věc je FUP, jedná se o limit který vám operátor dá na množství stažených dat za období jednono měsíce, což prakticky znamená že jakmile jej překročíte klesne rychlost na minimum, nebo v horsim pripade kazdy dalsi megabajt nad limit platite jednotlive … tohle vsechno si musite zjistit, a rozhodne neverit planym slibum 🙂 pouze toto jsou podstatne veci, ne to zda mate zdarma nejaky portal tzones 🙂 coz obchodaci velmi radi propaguji a okecavaji takovou zbytecnost treba pul hodiny, jen proto aby se na podstatne atributy uz v rozhovoru nedostalo 🙂

///

pokud máte problémy už se signálem pro hlasové služby tak na mobilní internet raději zapomeňte … prakticky by to znamenalo pouze připojení přes GPRS, a to za ty peníze skutečně nestojí

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Marsyas

Mobilní internet v současné době funguje u všech operátorů aspoň trošku jenom v Praze. Jiank dobrou 3G síť má O2, ale tam jsou datové služby dost drahé, co se týče ceny, nejlepší je asi Vodafone. Poslední dobou dost letí Ufon, ale o tom nic moc nevím a nehádám že vzhledem k rozšířenosti tohohle operátora budou služby nějak na úrovni.
Já to mám vyřešené tak, že mám na mobilu s operátorem O2 nastavený internet v mobilu (asi 140Kč/měsíc), mobil spárovaný s počítačem pomocí BT a následně použitý jako modem. Pozor, u některých operátorů to takhle nefunguje a může se to prodržit, já mám zkušenosti jenom s O2.
Přítelkyně má mobilní internet od Vodafone (USB modul do počítače) a funguje jí dobře, ovšem jen pokud je v Praze.
Myslím, že pokud potřebuješ číst maily, psát si s někým po icq nebo si zapnou facebook či odpovědi.cz, je připojení přes mobil postačující. Doporučuji si k tomu všemu stáhnout novou Operu a zapnout si funkci Turbo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Marsyas

U O2 je sice limit nastaven, ale absolutně nefunguje.

před 4950 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek