Džanička

Bezdrátový internet

Chtěla bych si k notebooku pořídit bezdrátový interne třeba od T-Mobile,O2 nebo Vodafone.Ale mám problém se signálem,konkrétně u T-Mobile.Chci se zeptat,má vůbec smysl si bezdrátový internet vůbec pořizovat?Abych na tom nebyla stejně jako s mobilem.To je věčně bez signálu.Poraďte mi od koho je internet asi nejvhodnější.A ne­musí to být zrovna od mob. operátora.Bydlím na Hlinecku.Díky za pomoc.

Nejlepší odpověď
anonym

asi tak, zjistěte si zda máte ve vašem městě od daného operátora dostupnou 3G síť – tuším že už by to snad mohlo být v každém krajském městě … to je velmi důležité, bez toho bude mobilní internet skutečně spíše nouzový a velmi pomalý.

další věc je FUP, jedná se o limit který vám operátor dá na množství stažených dat za období jednono měsíce, což prakticky znamená že jakmile jej překročíte klesne rychlost na minimum, nebo v horsim pripade kazdy dalsi megabajt nad limit platite jednotlive … tohle vsechno si musite zjistit, a rozhodne neverit planym slibum 🙂 pouze toto jsou podstatne veci, ne to zda mate zdarma nejaky portal tzones 🙂 coz obchodaci velmi radi propaguji a okecavaji takovou zbytecnost treba pul hodiny, jen proto aby se na podstatne atributy uz v rozhovoru nedostalo 🙂

///

pokud máte problémy už se signálem pro hlasové služby tak na mobilní internet raději zapomeňte … prakticky by to znamenalo pouze připojení přes GPRS, a to za ty peníze skutečně nestojí

Další odpovědi
Marsyas

Mobilní internet v současné době funguje u všech operátorů aspoň trošku jenom v Praze. Jiank dobrou 3G síť má O2, ale tam jsou datové služby dost drahé, co se týče ceny, nejlepší je asi Vodafone. Poslední dobou dost letí Ufon, ale o tom nic moc nevím a nehádám že vzhledem k rozšířenosti tohohle operátora budou služby nějak na úrovni.
Já to mám vyřešené tak, že mám na mobilu s operátorem O2 nastavený internet v mobilu (asi 140Kč/měsíc), mobil spárovaný s počítačem pomocí BT a následně použitý jako modem. Pozor, u některých operátorů to takhle nefunguje a může se to prodržit, já mám zkušenosti jenom s O2.
Přítelkyně má mobilní internet od Vodafone (USB modul do počítače) a funguje jí dobře, ovšem jen pokud je v Praze.
Myslím, že pokud potřebuješ číst maily, psát si s někým po icq nebo si zapnou facebook či odpovědi.cz, je připojení přes mobil postačující. Doporučuji si k tomu všemu stáhnout novou Operu a zapnout si funkci Turbo.

Marsyas

U O2 je sice limit nastaven, ale absolutně nefunguje.