Bezdrátové připojení na notebooku

Mám PC i notebook. Při připojení kabelu do PC je rychlost internetu 100Mb/s, při bezdrátovém přip. na not. je to jen 54Mb/s. Internet na notebooku je extrémně pomalý, signál z roteru je přitom výborný. Dá se s tím něco dělat?
Doplňuji:
Děkuji. Na rychlost.cz mi to na notebooku ukazuje kolem 900kb/s (při nabíjení) na PC kolem 2400kb/s...

Teď jsem ale zjistila, že když notebook nabíjím, internet je vcelku rychlý, když ale nabíječku vypojím, vše se hrozně zpomalí, některé stránky se nechtějí zobrazit... Je to normální?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

54Mb/s je na jakkoliv rychlý domácí internet dostatek, v tom to úzké hrdlo rozhodně není, zvlášť Pokud máte výborný signal k vaší domácí wifi

Zkuste stránky rychlost.cz a proveďte "měření rychlosti připojení":http://www.dsl.cz a uvidíte jakou rychlost vám doopravdy vás poskytovatel poskytuje ... tady bude háček.

pak je ti ještě ta možnost že nějaký člen rodiny masivně stahuje hry a filmy, je jasné že se tom přístup k internetu ostatním v domě\ bytě zpomalí
Doplňuji:
je tu i možnost, že vás poskytovatel připojení uplatňuje fup - omezování rychlosti po překročení určitého objemu přenášených dat.

Další odpovědi:

Bronzový

Zobrazovaná rychlost 100Mb/s je pouze rychlost linky OD MODEMU do počítače. Rychlost 54Mb/s je pak rychlost z modemu (nebo routeru) do notebooku. Jaká je rychlost z internetu do modemu musíte změřit dle návodu George (I když já doporučuji www.speedtest.net .).

Doporučuji přeměřit u PC i notebooku. Je možné, že Vám výjde minimální rozdíl v rychlosti přenosu dat. Realná rychlost zobrazování stránek ale záleží na různých faktorech a vyžaduje hlubší diagnostiku.
Doplňuji:
Je možné, že se na notebooku volí mezi režimem bezdrátové sítě pro výkon nebo pro delší výdrž baterie. Vy asi máte nastaveno to druhé a při napojení na nabíječku se automaticky přepne na vyšší výkon.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.