Bezdomovci jsou nabídnuty potraviny. On je přijme, sní. Bohužel se po pitvě ví, že z toho umřel. Řeší se tedy vražda?

Nikdo mu ty potraviny nenutí. Byl to dobročinný dar od rodiny, která má mnoho dětí, ale je bohatá a často jim zbydou některé potraviny, které jsou i prošlé. Obyčejně koncí v popelnici, ale tentokrát byly vánoce a maminka chtěla pomoci jednomu bezdomovci, který pravidelně zevluje na nádraží. Přinesla mu tam v igelitce různé jídlo, často i prošlé, ale nic s plísní, či vyloženě zkažené. Bezdomovec si to schoval pod svůj stromek v parku a na štědrý den to snědl. Bohužel na boží hod zaklepal na nebeskou bránu. Jak se k tomu staví policie, které pitevní zpráva odhalila otravu jídlem?

Nejlepší odpověď
dudu

Nemáš pocit, že vymýšlíš stále větší ptákoviny???

Další odpovědi
Nuk nuk

Pokud maminka neměla v úmyslu obdarovaného potravinami otrávit, pak to vražda zcela určitě není. Navíc těch druhů potravin, které by po spotřební době mohly někoho zabít, zase není tolik a bezdomovci jsou otrlí a zvyklí na ledaccos. Jediné, co může mít až takové následky, jsou staré konzervy a některé masné výrobky.
Ovšem na druhou stranu, pokud by policie pátrala po tom, kdo potraviny bezdomovci dal, a prokázalo by se, že věděl, že například uzeniny jsou prošlé, mohlo by se to klasifikovat, jako ublížení z nedbalosti.

cukrar

Founde, přeci policie vše vyšetří a Vaší teorii se vysměje, páč vymyšlené případy jsou k smíchu.
Kdo prokázal, že jídlo které donesla maminka, bylo to, co zapříčinilo smrt?

led

Vražda je úmyselné usmrtenie – tj usmrtenie so zámerom zbaviť života
Zabitie je neúmyselné usmrtenie -
priame usmrtenie, príklad automobilová nehoda s následkami nezlučiteľnými so životom,
nepriame usmrtenie, príklad zranený zomrie po určitom čase na následky úrazu

V pisovanom prípade teoreticky môže ísť o nesprávne narábanie, skladovanie potravín, prípadne nesprávne konzumovanie uschovaných potravín, bezdomovcom. Miešanie niektorých druhov potravín a nápojov, či ich nesprávna príprava na konzumáciu, môže menej odolnému organizmu spôsobiť vážne zdravotné problémy.

ivzez

Vyšetřování té dárkyně by podle mne připadalo
v úvahu v případě, že by bezdomovec darované
jídlo snědl hned.

Pokud si je ale někde schoval, a snědl je později,
prodloužila se doba po skončení trvanlivosti a navíc
se k jídlu mohl dostat kdokoliv další.

A jak už napsali ostatní, muselo by jít o úmysl…

_______

Co kdybyste se před vložením otázky
trochu zamyslel nad jejím obsahem?