david911

bez řidičského průkazu

Mám dotaz: jel jsem bez řidičského průkazu, chytli mě, dostal jsem podmínku (zákaz řízení na 1 rok). Podruhé jsem dostal podmínku na 2 roky, zákaz řízení na 18 měsíců a finanční trest. Vztahuje se na toto amnestie? Děkuji za odpověď

Odpovědi
standa

Částečně vztahuje, protože jste se dopustil souběžných trestných činů (§ 180d – řízení bez řidičáku, § 171 – maření výkonu úředního rozhodnutí) a ten § 180d již nebude trestným činem, ale jen přesupkem.

Souhrnný trest (ta podmínka) vám bude lehce snížena, ale zákaz řízení vám nejspíš zůstane v původní výši.

Ten zrušený trestný čin (§ 180d) bude překvalifikován na přestupek, za který v novém přestupkovém řízení obdržíte finanční trest a dost možná i ´nový´ zákaz řízení.

Protože však ´zákaz řízení´, který jste dostal původně za ten § 180d, bude zrušen, tak se nejspíš na délce zákazu řízení nic nezmění.

Počkejte, během měsíce ledna byste , měl dostat od soudu vyrozumění o kolik vám bude zkrácena ta podmínka…