Avatar uživatele
hubenej

bez R.P. vpodnapilem stavu

loni jsem byl se znamim v baru mim vozem ale on ridil.Prisla Mest.pol. a rekla ze spatne parkujem a ci to je vuz.Znami ho preparkoval na zastavku MHD. Po opetovnem upozorneni,ale to muj znami se venoval divce, jsem si sedl za volant achtel jsem vuz dat o 40m dal na parkoviste ale jak jsem se rozjel ihned me zastavili a po odberu namereno 1,56promile.ja v podmince a 6mes. na tvrdo.odvolal jsemse jak to bude tet?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5216 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
COVERENDER

Holt řízení pod vlivem je řízení pod vlivem at uz to bylo 40m nebo 100km… Ve vašem odvolaní bych naději neviděl.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
standa

Ta podmínka to celé z vašeho pohledu ´kazí´, protože i kdyby vaše jednání bylo posouzeno jen jako nedbalostní čin (podle nového trestního zákoníku už by se nejednalo o trestný čin), tak se porušení podmínky a následnému nepodmíněnému trestu nevyhnete.

Čistě teoreticky: pokud byste byl bez podmínky a ´jen´ byste řídil po vlivem alkoholu a prokázalo by se, že se jednalo o jednání v NEDBALOSTI, tak takovéto nedbalostní jednání, byť se jedná o ´alkohol´, už podle nového trestního zákoníku není trestným činem, ale jen přestupkem, ale s tvrdými sankcemi 25–50 tis.Kč pokuta + případně i zákaz řízení.

btw. k té „nedbalosti“ jsem se již vyjadřoval v odpovědi na obdobnou otázku – viz zdroj níže.

Zdroj: www.odpovedi.cz/o­tazky/amnestie-vztahuje-se-na-me

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek