hubenej

bez R.P. vpodnapilem stavu

loni jsem byl se znamim v baru mim vozem ale on ridil.Prisla Mest.pol. a rekla ze spatne parkujem a ci to je vuz.Znami ho preparkoval na zastavku MHD. Po opetovnem upozorneni,ale to muj znami se venoval divce, jsem si sedl za volant achtel jsem vuz dat o 40m dal na parkoviste ale jak jsem se rozjel ihned me zastavili a po odberu namereno 1,56promile.ja v podmince a 6mes. na tvrdo.odvolal jsemse jak to bude tet?

Odpovědi
COVERENDER

Holt řízení pod vlivem je řízení pod vlivem at uz to bylo 40m nebo 100km… Ve vašem odvolaní bych naději neviděl.

standa

Ta podmínka to celé z vašeho pohledu ´kazí´, protože i kdyby vaše jednání bylo posouzeno jen jako nedbalostní čin (podle nového trestního zákoníku už by se nejednalo o trestný čin), tak se porušení podmínky a následnému nepodmíněnému trestu nevyhnete.

Čistě teoreticky: pokud byste byl bez podmínky a ´jen´ byste řídil po vlivem alkoholu a prokázalo by se, že se jednalo o jednání v NEDBALOSTI, tak takovéto nedbalostní jednání, byť se jedná o ´alkohol´, už podle nového trestního zákoníku není trestným činem, ale jen přestupkem, ale s tvrdými sankcemi 25–50 tis.Kč pokuta + případně i zákaz řízení.

btw. k té „nedbalosti“ jsem se již vyjadřoval v odpovědi na obdobnou otázku – viz zdroj níže.

Zdroj: www.odpovedi.cz/o­tazky/amnestie-vztahuje-se-na-me