meime

Bez jakého současného dodání nemůže být zabudován vápník do kostí?

Nejlepší odpověď
annas

Mám před sebou knížku Kovy, jiné prvky a vitamíny v těle od Jiří Janči.
Cituji:

Kromě vánpníku je třeba mít i dostatek vitamínu D, C a kyseliny listové (hlavně pro čelisti a dásně), Průvodním jevem je pak i snížení vysokého krevního talku a hladiny cholesterolu.

Přisvojitelnost vápníku je vázaná tedy na přítomnost vitamínu D v dostatečném množství., ale také na dostatek hořčíku.. Hořčík zase potřebuje lecitin a vitamín B6.

Chce to pestrou stravu, která obsahuje potřebné vitamíny i minerály., aby nedošlo k případmému předávkování. a tělo si nezvykllo …

Další odpovědi
bolak

hořčík a vitamín D, bych řek

co se týče těch možností v minulým odkazu, tak bych tipoval hořčík+zinek, vzhledem k tomu že se to tak prodává v lékárně > http://www.sa­moleceni.cz/85940327­54618/gs-vapnik-horcik-zinek-forte-plus-tbl.100-30

ale není to nic jinýho než „hezky Maňas, dedukce“ , ověřený to nikde nemám

Lucijej

Asi takhle:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vapnik-nemuze-byt-do-kosti-ucinne-zabudovan-bez-soucasneho-dodani