postcd

Beta glukany – znáte jejich zdroje?

Jaké znáte přírodní zdroje bet glukanů, které jsou cenově nejdostupnější?

Nejlepší odpověď
annas

U nás se prodává ječmenný chléb s beta glukany. Je výborný. Zařa'dte do jídelníčku kroupy, které jsou rovněž z ječmene – používám. často. Dále se dá koupit v prodejnách zdravé výživy mouka a krupice z ječmene.

V odkazu najdete tyto informace:
Není bez zajímavosti, že zvýšený obsah beta glukan v ječmeni a následně ve sladu ztěžuje jeho sladařské a pivovarské zpracování. Pro tyto účely se šlechtí ječmen s nízkým obsahem těchto látek.

Dalším vhodným zdrojem je oves, který lze zařazovat do běžné stravy v podobě ovesných vloček, ovesných nápojů a cereálních kaší.

Dalšími zdroji beta glukanů jsou houby, lišejníky a kvasinky. Ne všechny houby však beta glukany obsahují. Většinou jde o houby původem z Japonska a Číny, u nás sjou dostupné např. houba shitake nebo hlíva ústřičná.

Beta glukany jsou zastoupeny i v buněčných stěnách pekařských kvasinek.

Zdroj: http://www.vis­cojis.cz/vyzi­va/vyiva-vek/602-beta-glukany