Esíčková

Beru mateřskou, která mi už za měsíc skončí, co budu brát potom a kde se to vyřizuje??

Nejlepší odpověď
kropitko

Potom můžete pobírat rodičovský příspěvek. Ten si vyřídíte na Úřadu práce na oddělení dávek SSP v místě vašeho bydliště.
Doplňuji:
Já to ještě upřesním,,,sa­mozřejmě,že se rovnou na oddělení dávek SSP informujte,zda máte rovněž nárok na přídavek na dítě,případně sociální dorovnávací příspěvek a příspěvek na bydlení,,,to vše si vyřídíte na oddělení SSP…

Lerak má pravdu v tom,že můžete po té co Vám přestanou vyplácet mateřskou nastoupit do práce,ale od státu máte nárok na pobírání rodičovského příspěvku,můžete si zvolit variantu,která Vám bude vyhovovat. To vše Vám řeknou na SSP.

Další odpovědi
panenka

Po skončení mateřské se na druhý den běžte přihlásit na úřad práce kde vám vyměří kolik budete pobírat a pak si ještě zajdite na váš městský úřad kde vyplácí do životního minima a pokud podle výpočtu vám zjistí že máte nárok pobírat od nich peníze budete je pobírat ještě od nich.Jinak pokud pobíráte přídavky ,příspěvek na bydlení tohle by vám taky měly po mateřské vyplácet

lerak14

pokud jste pracovala před mateřskou a už vás nechtějí tak jak píše kropitko

kropitko

Na ten úřad můžete jít klidně hned,ne až vám skončí mateřská,,,,