ewik007

Berou zapojene nabijecky teLefonu elektrinu?

Ahoj,
Berou zapojene nabijecky telefonu, tabletu a pod. Elektrinu, kdyz je nechavam zapojene ikdyz nenabijim?

Odpovědi
anonym

Ano,berou,jelikož jsou napojeny na zdroj el.energie.
To je to samé,když máš telku vypnutou,ale v zásuvce a svítí ti červená diodka na telce i když je televize vypnutá,odběr proudu stápe probíhá.

Mapel

Ano, te tam transformátor nebo měnič, který má svojí vlastní spotřebu i když na něj není nic připojeno.

McArthur

Zatím ano, berou. Není to sice velký odběr, za rok se to ale sečte a úspora hotovosti může být docela zajímavá.

Nařízení Evropské unie sice říká, že výrobci mají snižovat spotřebu energie elektrických adaptérů, televizí apod. ve stavu „stand by“ a výrobci toto nařízení dodržují, hodnota 0 W je zatím ještě daleko (ve výhledu ale je).

A tady je malý přehled toho, kolik platíme, když necháme elektrický spotřebič v pohotovostním režimu: http://www.ener­getickyporadce­.cz/cs/uspory-energie/domaci-spotrebice/spo­trebice-s-rezimem-stand-by/