nesnasims

Benzín vs. nafta

Otázka asi pro znalce: Čím to je, že se auta s dieselovými motory lépe rozjíždí než benzínové ? Myslím to, že při diseslu stačí bez plynu zvednout spojka a jedete, kdežto u benzínu s přídavkem plynu

Nejlepší odpověď
mosoj

Mají větší krouticí moment při nižších otáčkách.

Další odpovědi
venkovan

Musíš srovnávat auta se stejným výkonem. Formana jsem běžně v kolonách rozjížděl na volnoběh, teď co mám naf´táka, tak mu naopak musím lehce přidat, přestože je podstatně silnější – ale jmá inak nastavené převody

cukrar

jak již napsal kolega Mosoj,
jen doplním, benzińák i diesla rozjíždím bez plynu, ale někdy musím u obojího přidat plyn..
Takže Vaše úvaha není stejná u všech aut…
každé auto rozjedete na volnoběh.

honza19hk

otázka je u jakého auta. Ne všchny diesly se tak chovají. např tatra.
tam je to pustit spojku a plnej plyn-když tomu hodně přidám tak za mnou není vidět:-)