hacker585

Omylem jsem natankoval 5 l benzinu do 50litrové nádrže naftového auta. Je to špatně, nebo to auto „překouše“?

Dobrý den, dnes se mě omylem podařilo natankovat 5 litrů benzínu do naftového auta zbytek jsem do plna dotankoval naftou auto má 50l nádrž takže z toho je 5 l benzín. Je to hodně špatně, nebo to to auto překouše ?

Nejlepší odpověď
sesednizkola

Auto to prekouse, vubec to neres. Opacne bys byl v haji.

Další odpovědi
zjentek

Až něco „vyjedeš“, tak zbytek zase „dořeď“.

slevin

na zimu to spousta lidi dela schvalne,motor v minusech lepe nastartuje.

Dismas

U těch nových je to vlký průšvih, dost možná ti to auto chytne. Ale slyšel jsem historku, že za socialismu se jednomu náklaďáku pořád ničil výfuk a vůbec nemohli přijít na to, čím to je. Až pak se ukázalo, že tam šofér natankoval místo nafty benzin. Starý, poctivě stavěný diesel to přežil, ale výfuk už ne.

gecco

Pokud to není nějaký hodně háklivý motor, nic se nestane…

Drap

5 litrů nic neudělá, buď v pohodě.

Petr70

Moderním automobilům s naftovým motorem benzín vadí. Vstřikovací čerpadlo je mazané samotnou naftou, kterou tlakuje do válců. Benzín je suchý proto se vstřikovací čerpadlo nebude mazat. Záleží na poměru Benzín/Nafta. Jak už někdo radil, trochu nádrže vyjet a zase znovu doplnit. Je možné doplnit aditivum do nafty, které zlepšují její vlastnosti. Koupíte je v autodílech i na některých čerpacích stanicích.

Vinpe

Nestane se nic, když se zbytek nádrže doplní správným palivem naftou. Může to být dobré na zimu při velkých mrazech.

Honza 596

5l je v pohode.V zime tohle mnoho lidi dela naschval a neni to vubec na skodu pokud nemaji zvlast zimni aditiva do nafty.Zabezpeci to lepsi studene starty.Delam to same,ale ne omylem,ale naschval s tim rozdilem,ze do 70 litrove nadrze dam 8l benzinu.Starty se mi pote vyrazne zlepsili.