Farco

BEN110FTA – špatná aktualizace fw. Poradíte?

Ahoj,mám přijímač BEN110FTA a aktualizoval jsem fw,ale tento set-top-box se už nerožnul,pouze svítí červená kontrolka a tv zrní. V té složce byly 4 verze fw a psali tam at vyberu podle data koupě,ale vybral jsem špatně,takže to dopadlo takhle. Když jsem psal na chat toho obchodu,tak mě nějaká baba od nich napsala,že temu nerozumí,at napíšu technikovi. Ale myslím,že by to šlo opravit i doma nevíte jak?

Odpovědi
cochee

Velmi často, pokud se nepodaří flash firmware a tím zařízení nefunguje, tak je to po amatérsku neopravitelné. Firmware se v současnosti v přístrojích ukládá do pamětí typu flash (proto říkáme „flash firmware“), opravit to umí znalý člověk disponující buď programátorem pamětí (jde-li flash paměť vytáhnout z patice anebo je-li alespoň snadno odpájitelná) anebo aspoň zařízením, které se nazývá JTAG, což je velmi zjednodušeně speciálně udělaný kabel. který se i tak musí v zařízení pájet na určité body na desce – to je ale opravdu velmi zjednodušeně, pojem JTAG je daleko širší oblast než jen kus kabelu. Obojí činnost (s programátorem i JTAGem) je „vyšší dívčí.“