Bělostné spáry? Nemožné ..

Jak docílit krásný bílých spár při čištění koupelny. Babička na to měla kdysi určitě recept, ale jaký??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Pokročilý

Smíchejte jedno až čtyři balení kypřicího prášku (podle
velikosti plochy) spolu s vodou
, dokud se nevytvoří hustá pasta. Naneste ji na spáry mezi kachlíčky a nechte krátce působit. Potom pastu spláchněte čistou vodou a přeleštěte hadrem. Spáry budou jako nové.

Četla jsem
to vícekrát, tak to asi bude pravda. Ještě doplním - nanášet starým zubním kartáčkem. Já mám koupelnu fungl novou, tak jsem to zatím nevyzkoušla. Ale prášek do pečiva se hodí mimo vaření na lecos - včetně čištění např. odpadu z dřezu.

Pokročilý

ocet ten pomáhá nebo jedlá soda s octem vznikne pasta tou potírat spáry a nakonec vydrhnout rejžákem

Pokročilý

pořiďte si spárovací hmotu

Zkoušela jsem už všechno, nakonec ale zklamal i rejžák a nové spáry to vyřešily...

Bronzový

Spárovací hmota je v podstatě cement, tudíž nějaké chemické působení je spíše neúčinné než účinné. Zbývá bohužel jen mechanická cesta, případně přebarvení.

Případně se ještě prodává tzv. bělidlo na spáry, např. na odkaze dole, ale vyzkoušené to nemám.

Zdroj: http://www.horizont-zs.cz/inde x.php?page=shop2&msstr=sp%E1ry &minisearch.x=0&minisearch.y=0

poradim stránky - hodně mi pomáhají, když už si sama nevím rady:-)

Zdroj: www.vycistito.cz

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.