JaNevimKdo

Je nizozemština těžký jazyk?

Dobrý den, mám zájem začít se učit nizozemštinu. Na nějaké stránce jsem se dočetl, že samotní rodáci mají ve svém jazyce spoustu „nářečí“ a že se občas i mezi sebou musí bavit anglicky či německy, je to pravda? Popř. někdo, kdo nizozemštinu ovládá nebo se ji učí, mohl by + – zhodnotit její obtížnost? A je možné se jazyk za několik let naučit na takovou úroveň, aby byl minimální slyšitelný rozdíl mezi rodilým mluvčím a mnou?

Nejlepší odpověď
led

Pokiaľ sa budete učiť len z knih vždy bude vo vás poznať cudzinca. Ak chcete naozaj vládať reč na nerozoznanie od domácich, musíte s nimi hovoriť, komunikovať, hovoriť a hlavne žiť s nimi, pochopiť ich mentalitu. Čo sa týka výslovnosti, na rozdiel od spevavých slovanských jazykov, znie akoby mali choré hrdlo, ako hovoria neznalí tohto jazyka.