vevinka007

Běhání v tělocviku

Dobrý den, chtěla bych se zeptat..
Jak mám běžet rychle?
Byla jsem nejpomalejší ze třídy a teď jsem v nové třídě , v prváku a stydím se:/ V pondělí budeme na závod běžet kilometr :(
Strašně se za mě stydím, ještě běhám divně! Děkuji
Doplňuji:
No jo běžím s předklonem, ale po chvilince se mi strašně blbě dýchá a pak dýchám nahlas:/

Nejlepší odpověď
Alesh

🙂 Jako fakt jsem se upřímně zasmál.

Jak rychle? No, tak abys to uběhla, ne? 🙂 Kilák není tak moc, 2,5 kolečka na staďáku, ale pro netrénovaného je to dost. Jestli jsi marná, tak se zkus chytit těch posledních adržet se jich, když uvidíš, že před cílem máš dost sil, můžeš zkusit jít dopředu. V případě opaku odpadneš a budeš poslední tak jako tak. 😉

Další odpovědi
iceT

Při běhu by měl být trup ve velmi mírném předklonu,znám lidi co běhají ze vzpřímenými zády a to se rychle běhat nedá.Taky jsem bývala nejpomalejší a v tělocviku obecně hrozná,ale jeden rok se něco zlomilo a změnilo,a bývala jsem druhá nejrychlejší.Ovšem na tu první jsem nikdy nedosáhla,ona běhala tak,že kdykoli jsem se na pokraji sil dostale těsně za ni a chtěla předbíhat,tak ona jen lehce přidala do kroku a plavně jako srnka fičela dál a já za ní s jazykem na břiše.

anonym

Vždycky musí být někdo nejpomaješí, stejně, jako je jiný nejrychlejší…
Do pondělka to nestihneš, ale pokud se chceš naučit běhat rychleji, přihlas se do atletického oddílu (aby sis mohla osvojit techniku) a trénuj.
😉
Doplňuji:
Klidně dýchej nahlas – i ´profíci´ při běhu funí, to je v pořádku.

štamgast

Já byl vždy trochu při těle a vždy býval s velkým odstupem za předposledním (asi 200m) poslední, kromě mých kamarádů se mi všichni smáli ale já si z toho nic nedělal protože jsem míval dobrej prospěch kdežto oni ne a tak jsem nad tím mávl rukou.

postcd

Ahoj, bude potřeba aby sis to běhání začala trénovat, v době kdy ti to nejvíc vyhovuje a tam kde ti to nejvíc vyhovuje. Běž tak, jako bys měla uběhnout kilometr co nejrychleji jako kdyby na tom závisel něčí život a zároveň aby tě neranila mrtvice a nesplnila tak úkol. ) podívej se na youtube jak běží běžkyně a napodob ten postoj a styl. půjde to dost pomalu, než si zvykneš běhat, je třeba trénink a pomalu, bude se to zlepšovat.
Doplňuji:
s tréninkem se bude měnit pozvolna tvá fyziologie, zdraví, svalstvo a nakonec budeš během stejně a možná i rychleji jak ostatní holky si myslím

anonym

vevinko, nelámej si s tím až natolik hlavu. Kdybys chtěla běhat profesionálně, tak hledej sportovní oddíl, nebo alespoň někoho, kdo s tím má zkušenosti. Mohu ti poradit pouze to, aby sis jen tak pro radost zkusila pártkrát týdně zaběhat. Když to bude pravidelný pohyb, tak příjdeš na správné držení těla a na správné dýchání. Když jsem byla na gymplu, tak mne docela mrzelo, že jsem na začátku školního roku byla hodně pomalá. Tak jsem doma (louka, polní cesta atd.) začala běhat a za dva měsíce už mne žádná holka nepředběhla. Chceš-li být v něčem dobrá, tak se musíš snažit. Není to problém. Jestli dýcháš hlasitě při běhu, je to přirozené a v pořádku. S tím už si vůbec hlavu nelámej. Závěr je tu jediný možný: pokud chceš něco zlepšit, zatni zuby a pusť se do toho.
No a hlavně – přestaň se stydět sama za sebe. Pokud s něčím nejsi spokojená, tak to vezmi jako výzvu a něco s tím udělej.

Andrílek

Ahoj,
trénuj, trénuj a trénuj. Já, běžela čokoládovou štafetu. Moc běžet neumím, někdy jsem se trošku proběhla a… byla jsem páta nejrychlejší z holek. Určitě z 3. ročníku, ale možná i z celé školy.
Andrílek

ladaadal

A proč to řešíš? Kdybys nebyla nejpomalejší, byl by nejpomalejší ten, co byl rychlejší než ty. Jak se praví v jednom vtipu:

Dva diváci na běžeckých závodech se baví:
1– proč všichni běží tak rychle?
2– no přece na vítěze čeká věnec a medaile
1– no já chápu, proč tak rychle běží ten první, ale proč se namáhají ti ostatní?