Baromut

Čím je způsobeno, že mě při běhu na delší vzdálenost (třeba 7km) začne v jednu chvíli píchat na klíční kosti?

Čím je způsobeno, že mě při běhu na delší vzdálenost (třeba 7km) začne v jednu chvíli píchat na klíční kosti? Vím, že v břiše píchá když člověk špatně dýchá, ale čím je to způsobeno tady?

Odpovědi
anonym

Měla jsi zlomenou klíční kost?
Já ano, a děje se mi to stejné co tobě, možná to bude tím, že nemáš pořádně rozcvičené ruce, nebo rukama prudce hýbáš. Zkus se zeptat vyučujícího TV. (pokud chodíš ještě do školy)

da ny

Může to být od špatného postavení páteře, pohybový aparát.
Navštivte RHB lékaře, ortopeda… pak fyzioterapeuta, chiropraktika.
Doufám, že neběháte po asfaltu, ale v přírodním terénu a že nemáte hypermobilní klouby (+ hyperlaxicita) – to pak spějete k trvalé invaliditě a artróze (v lepším případě).
Vhodnější je svižná chůze ;)
Doplňuji:
http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/bolest-pod-klicni-kosti-28204
http://veroni­kakmochova.blog­spot.cz/2014/04/­podklickovy-dech.html

Může jít též o blokádu žeber a bude dobré vyloučit srdeční příčinu návštěvou lékaře.
Pokud je to spojeno „výhradně“ s fyzickou zátěží při sportu, bude to spíše ten pohybový aparát :).

lenkasvob

To je psychického původu. Říká se tomu pokulhávání. Když třeba ve fotbale hráč pokazí přihrávku, tak ho začne bolet kotník a pokulhává. A vám, když se nechce běžet dál, tak vám začne to varovné píchání pod hrudní kostí. Fakt, že je to psychického původu mohu dokázat tím, že vy jste to spletl, zaměnil jste hrudní a klíční kost a skutečně se píchání začalo projevovat, ale omylem na jiném místě. Můžete si sice podívat dio atlasu, kde je klíční kost, ale to už nepomůže, píchání se dále bude projevovat tam.