HakitoCZ

Beef jerky/Sušené maso – Podomácku

Hojte, lidstvo!
Jsem milovníkem výše zmíněného pokrmu, ale vždy mě bolí šrajtofle, když platím tu nekřesťanskou sumu za relativně malé množství pochutiny.
Proto se ptám, má-li někdo osvědčený způsob, jak si je vyrobit doma.
Lépe řečeno, recepturu, postup výroby a tak dále.
Na serveru wikihow jsem našel návod, ale rád bych znal názor Čecha. :}
Díky všem.
(Když bude třeba rozhovoru, zeptám se v diskuzi)
Doplňuji:
EDIT: Ach ano, ten odkaz na wikihow je tady
http://www.wi­kihow.com/Make-Beef-Jerky

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se do jednoho ze starších odkazů..

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/umite-nebo-si-to-nekdo-dela-ususit-maso

Další odpovědi
anonym

Tento se dělá v troubě.Nechutná mi to,zlatý grilovaný masíčko.Ostatním to jelo.

Zdroj: http://www.re­cepty.cz/recep­t/susene-maso-11594

Drap

Neznám sice tuto pochoutku v orginále, ale několikrát jsem sušil různé druhy masa. Snažil jsem se využít znalostí a poznatků původních indiánú.
I když je u nás trošku odlišné podnebí, tak i u nás to lze s úspěchem dělat na slunci. Rychlejší, a jedndoduší je využít klasickou sušičku na ovoce. Nepoužíval jsem žádné marinády ani sůl, tak jak to dělávali kdysi. Použít však marinádu, koření a sůl podle vlastní chuti byx nemělo být problémem. Osvědčila se zvěřina /jelení a srnčí / a nebo taky libové hovězí. Krájel jsem plátky do tloušťky jednoho centimetru. Potom jednoduše dát do sušičky a sušit. Před sušením lze upravit marinádou, nebo kořením podle libosti. Pro začátek bych asi zkusil nějaké grilovací koření, nebo nějakou podobnou směs./Osobně mi chutnalo „country koření“/ Usušené maso vydrží velice dlouhou dobu, ovšem pokud se nesní.
Přeji mnoho úspěchů