cistyspek

Beatníci x mladí rozhněvaní muži- čím se tyto skupiny lišily?

Nejlepší odpověď
annas

Rozhněvaní mladí muži – Anglie – proti ang. . konzervatismu, konvencím; nepřízpůsobivost zavedenému pořádku, proti kariérismu, pohodlnosti, pokrytectv; sociálni kritika, humor, hovorový jazyk.

Beatnici – hnutí amerických básníků a prozaiků. Beat = jednak zbitý (unavený živoem), jednak blažený (= únik). Jejich život – sex, drogy, východní filozofie, výstřednost či zanedbanost v módě, alkohol, projev negativismu, revolty, výsměch tradičním hodnotám – bohatství, kariérismu, rodině), proti konzumní společnosti, oficiální morálce atd.
Líteratura – bezprostřední odvážná výpověď, erotická otevřenost, vulgarismy, slang = snaha šokovat, provokovat.

Snad ze stručné charakteristiky poznáte, čím se skupiny lišily. kromě země.

Vl. věd.