Monie

BB krémy. Jaké by jste mi dopoučily dámy?

Mám červené tváře, kruhy pod očima a občas stopy po akné. Ráda bych něco levného. Našla jsem od Nivey, Garnier a Maybelline. Nejlepší „údajně“ je Nivea. Mimochodem, make-up používat nechci. Jsem mladá a nerada bych za pár let vypadala jak rašple. Max pudr. A váš názor? :o)

Nejlepší odpověď
hanny 2

Můj názor kosmetičky je takový : hlavně nepoužívej kosmetiku,která obsahuje PEGy,parabeny,si­likony a minerální oleje – jsou to syntetické konzervanty,které sice prodlužují trvanlivost přípravku,ale škodí pleti a následně po vstřebání i uvnitř těla.Bohužel 90% kosm.přípravků na našem trhu je obsahuje,i ta­kové,které se "tváří"jako BIO – k těm patří i Bioderma,Avon,O­riflame,Vichy i luxusní drahá kosmetika,dokonce i Jarischova voda z lékárny obsahuje parabeny!Minerální olej je ropný produkt – nafta zbavená barvy.
Více si přečti např.tady – http://www.ilo­nette.cz/clanek/peg-a-parabeny-v-kosmetice/19/
http://vitami­na.cz/86,0,BEZ­NA-KOSMETIKA--velke-zdravotni-riziko.html

Moje zákaznice chodí nakupovat s papírkem v ruce,kde mají napsány nežádoucí „ingredience“ a podle toho si kosmetiku vybírají.
Samy jsme se o tom přesvědčily s dcerou,která měla v obličeji akné a periorální dermatitidu,chodila ke kožní lékařce,která jí byla schopná doporučit právě ten Jarischův roztok na omývání a Biodermu!Nic se nelepšilo,až po používání krému,který tyto škodliviny neobsahuje,se jí pleť podstatně zlepšila,ale trvalo to asi 6 týdnů – tj.doba,za kterou je tělo schopno tyto škodliviny odbourat.Nic levného si nekupuj,investice do kvalitního krému se určitě vyplatí.
A kvalitní make-up můžeš klidně používat,s "rašplí"za několik let to nemá nic společného,to spíše záleží na životním stylu – kouření,alkohol,stra­va,ponocování,a­pod.Ale pudr stačí,také někdy používám jen ten.
Doplňuji:
Pájo,jasně že vím,že to není tak jednoduchý,tak promiň chemiku......­.......!

Další odpovědi
Damiana

Můj názor je ten, že pokud chceš vypadat jako rašple, pak make-up striktně odmítej. Nevím, kdo ti nakukal takový blábol, že po používání make-upu stárne pleť. Logicky přemýšlej – make-up (kvalitní!) pokožku chrání před vnějšími, nepříznivými vlivy – je to vlastně takový kabát pro pleť na obličeji.
A co je pod „jistou“ bariérou, k tomu se jen tak škodliviny nedostanou. Takže naopak – tvá pleť bude hýčkána a déle bude vypadat dobře. Vím, o čem mluvím. Znám dost „rašplí“, které v šestnácti make-up odmítaly a teď je jim houby platný i botox:-)
Jenomže… Pleť potřebuje hlavně správnou péči – dokonalé každodenní odličování, hydrataci, výživu – čím dřív si tyto „návyky“ osvojíš (stejně jako čištění zoubků:-), tím lépe pro tebe do budoucna.
BB krémy jsou fajn, jsou to nirmální tónovací krémy s vylepšeným, modernějším názvem – takže nic moc nového na trhu. Z těch dostupných je asi nejkvalitnější ten od L'Oréal.
http://www.ma­keupalley.com/pro­duct/showrevi­ew.asp/ItemId=153812
Špatný není ani ten od Garnier. Ale nedávno jsem si koupila Hydra life bb cream od Diora a na ten teď nedám dopustit.
http://www.ma­keupalley.com/pro­duct/showrevi­ew.asp/ItemId=152881/H­ydra-Life-BB-C
Tónovačem je dobré začít, make-upy ale do budoucna tak radikálně nezatracuj. Dnes se vyrábí hodně druhů – s nejrůznějšími efekty, pro každý věk a typ pleti, takže je z čeho vybírat. Pokud máš ale pleť bezproblémovou a jde ti jen o sjednocení barvy, jsou tónovače výborným řešením. Hlavně dbej na to, aby měly i UV ochranu (protože pod BB krém se základní krém nepoužívá). Každý si dnes může vybrat od kosmetiky přesně to, co potřebuje. Chápu, že nechceš působit zmalovaně, ale jen pěstěně. Jde o to používat kvalitní přípravky a o pokožku se důsledně starat. Pak stačí málo, dobře ji chránit a budeš dlouho spokojena. BTW – nezapomeň na to, že na pleti se odráží i tvá strava a celkový životní styl. Takže pokud se budeš pohybovat často v zakouřeném prostředí, budeš holdovat alkoholu a jíst nekvalitní fastfoodové blafy, poznáš to „na vlastní kůži“.

anonym

Levné krémy ve většině případů také přinášejí „laciný výsledek“. Pokud máš problémy s pletí, zajdi si do lékárny a vyber si něco z nabídky, kterou Ti doporučí lékárník. Také by nebylo od věci, poradit se se zkušenou kosmetičkou. Výrobků jsou plné obchody a je problém se v nich orientovat. Také se nedá vždy trefit na prodavačku, která má s prodávanými výrobky i nějakou zkušenost. Prodavačka bude ale nejspíš vědět, který z takových výrobků se nejvíce prodává. To může být vodítkem i pro Tebe.

Pájo

hanny 2
„Minerální olej je ropný produkt – nafta zbavená barvy“
to je pro chemika fakt perla!

Doplňuji:
Nic ve zlém, v základu to jen sráží váhu Tvého sdělení.
Být Tebou, říkal bych to jinak nebo vůbec.
(Neber to jako kritiku, jen jako radu ;) )

Anet560

Ahoj pokud chceš opravdu kvalitní bb krém koukni se na tradiční japonskou kosmetiku :) Japonské bb krémy jsou kvalitní a vlastně začaly éru bb krémů ;) Pokud chceš levný a přesto vcelku kvalitní poradím ti od dermacolu. A jeden tip : máš kvalitní krém na obličej který máš ozkoušený ? A makeup který ti vyhovuje matuje kryje a vypadá přirozeně a nedráždí tvojí pleť ? Tak si dej na ruku množství obou krémů takové aby si to měla na celou pleť ;D Samozďrejmě není to bb krém z prodejny ale je to supr rychlá pomoc bez bb krému z obchodu :))

hanny 2

Pájo – ok,děkuji za radu.A jak to je tedy správně?Můžeš mi poradit?Jen prosím,ne moc složitě,aby se to dalo říct dvěma větami,díky!

Pájo

Prostě neříkat tu část s odbarvenou ropou u minerálního oleje.
Jinak se tomu nedá nic vytýkat.
Minerální olej (MO) vzniká frakční destilací ropy (ze směsi se oddělují – na základě bodu varu jednotlivé složky = frakce). MO je průhledný, bezbarvý olej složený především z alkanů a cyklických parafinů (pozn. příbuzný s bílou vazelinou; lékopisně Vaselinum album).

U ostatních látek, které uvádíš se jedná o chemicky připravené látky. Pro kosmetické přípravky čištěné a testované. V přípravcích se používají v množstvích, která nemají negativní vliv na lidské zdraví. Obecně platí, že čím více renomovaná firma kosmetiku vyrábí (firma s dlouhou tradicí a vlastním výzkumem), tím je kvalitnější.
BIODERMU a VICHY bych v žádném případě nestavěl na roveň s Avon a Oriflame, protože první uváděné svou kvalitou Avon a Oriflame
mnohonásobně převyšují.