Avatar uživatele
Monie

BB krémy. Jaké by jste mi dopoučily dámy?

Mám červené tváře, kruhy pod očima a občas stopy po akné. Ráda bych něco levného. Našla jsem od Nivey, Garnier a Maybelline. Nejlepší „údajně“ je Nivea. Mimochodem, make-up používat nechci. Jsem mladá a nerada bych za pár let vypadala jak rašple. Max pudr. A váš názor? :o)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, hanny 2, Pájo před 4085 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Můj názor kosmetičky je takový : hlavně nepoužívej kosmetiku,která obsahuje PEGy,parabeny,si­likony a minerální oleje – jsou to syntetické konzervanty,které sice prodlužují trvanlivost přípravku,ale škodí pleti a následně po vstřebání i uvnitř těla.Bohužel 90% kosm.přípravků na našem trhu je obsahuje,i ta­kové,které se "tváří"jako BIO – k těm patří i Bioderma,Avon,O­riflame,Vichy i luxusní drahá kosmetika,dokonce i Jarischova voda z lékárny obsahuje parabeny!Minerální olej je ropný produkt – nafta zbavená barvy.
Více si přečti např.tady – http://www.ilo­nette.cz/clanek/peg-a-parabeny-v-kosmetice/19/
http://vitami­na.cz/86,0,BEZ­NA-KOSMETIKA--velke-zdravotni-riziko.html

Moje zákaznice chodí nakupovat s papírkem v ruce,kde mají napsány nežádoucí „ingredience“ a podle toho si kosmetiku vybírají.
Samy jsme se o tom přesvědčily s dcerou,která měla v obličeji akné a periorální dermatitidu,chodila ke kožní lékařce,která jí byla schopná doporučit právě ten Jarischův roztok na omývání a Biodermu!Nic se nelepšilo,až po používání krému,který tyto škodliviny neobsahuje,se jí pleť podstatně zlepšila,ale trvalo to asi 6 týdnů – tj.doba,za kterou je tělo schopno tyto škodliviny odbourat.Nic levného si nekupuj,investice do kvalitního krému se určitě vyplatí.
A kvalitní make-up můžeš klidně používat,s "rašplí"za několik let to nemá nic společného,to spíše záleží na životním stylu – kouření,alkohol,stra­va,ponocování,a­pod.Ale pudr stačí,také někdy používám jen ten.
Doplňuji:
Pájo,jasně že vím,že to není tak jednoduchý,tak promiň chemiku......­.......!

Upravil/a: hanny 2

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Můj názor je ten, že pokud chceš vypadat jako rašple, pak make-up striktně odmítej. Nevím, kdo ti nakukal takový blábol, že po používání make-upu stárne pleť. Logicky přemýšlej – make-up (kvalitní!) pokožku chrání před vnějšími, nepříznivými vlivy – je to vlastně takový kabát pro pleť na obličeji.
A co je pod „jistou“ bariérou, k tomu se jen tak škodliviny nedostanou. Takže naopak – tvá pleť bude hýčkána a déle bude vypadat dobře. Vím, o čem mluvím. Znám dost „rašplí“, které v šestnácti make-up odmítaly a teď je jim houby platný i botox:-)
Jenomže… Pleť potřebuje hlavně správnou péči – dokonalé každodenní odličování, hydrataci, výživu – čím dřív si tyto „návyky“ osvojíš (stejně jako čištění zoubků:-), tím lépe pro tebe do budoucna.
BB krémy jsou fajn, jsou to nirmální tónovací krémy s vylepšeným, modernějším názvem – takže nic moc nového na trhu. Z těch dostupných je asi nejkvalitnější ten od L'Oréal.
http://www.ma­keupalley.com/pro­duct/showrevi­ew.asp/ItemId=153812
Špatný není ani ten od Garnier. Ale nedávno jsem si koupila Hydra life bb cream od Diora a na ten teď nedám dopustit.
http://www.ma­keupalley.com/pro­duct/showrevi­ew.asp/ItemId=152881/H­ydra-Life-BB-C
Tónovačem je dobré začít, make-upy ale do budoucna tak radikálně nezatracuj. Dnes se vyrábí hodně druhů – s nejrůznějšími efekty, pro každý věk a typ pleti, takže je z čeho vybírat. Pokud máš ale pleť bezproblémovou a jde ti jen o sjednocení barvy, jsou tónovače výborným řešením. Hlavně dbej na to, aby měly i UV ochranu (protože pod BB krém se základní krém nepoužívá). Každý si dnes může vybrat od kosmetiky přesně to, co potřebuje. Chápu, že nechceš působit zmalovaně, ale jen pěstěně. Jde o to používat kvalitní přípravky a o pokožku se důsledně starat. Pak stačí málo, dobře ji chránit a budeš dlouho spokojena. BTW – nezapomeň na to, že na pleti se odráží i tvá strava a celkový životní styl. Takže pokud se budeš pohybovat často v zakouřeném prostředí, budeš holdovat alkoholu a jíst nekvalitní fastfoodové blafy, poznáš to „na vlastní kůži“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Levné krémy ve většině případů také přinášejí „laciný výsledek“. Pokud máš problémy s pletí, zajdi si do lékárny a vyber si něco z nabídky, kterou Ti doporučí lékárník. Také by nebylo od věci, poradit se se zkušenou kosmetičkou. Výrobků jsou plné obchody a je problém se v nich orientovat. Také se nedá vždy trefit na prodavačku, která má s prodávanými výrobky i nějakou zkušenost. Prodavačka bude ale nejspíš vědět, který z takových výrobků se nejvíce prodává. To může být vodítkem i pro Tebe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pájo

hanny 2
„Minerální olej je ropný produkt – nafta zbavená barvy“
to je pro chemika fakt perla!

Doplňuji:
Nic ve zlém, v základu to jen sráží váhu Tvého sdělení.
Být Tebou, říkal bych to jinak nebo vůbec.
(Neber to jako kritiku, jen jako radu ;) )

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Anet560

Ahoj pokud chceš opravdu kvalitní bb krém koukni se na tradiční japonskou kosmetiku :) Japonské bb krémy jsou kvalitní a vlastně začaly éru bb krémů ;) Pokud chceš levný a přesto vcelku kvalitní poradím ti od dermacolu. A jeden tip : máš kvalitní krém na obličej který máš ozkoušený ? A makeup který ti vyhovuje matuje kryje a vypadá přirozeně a nedráždí tvojí pleť ? Tak si dej na ruku množství obou krémů takové aby si to měla na celou pleť ;D Samozďrejmě není to bb krém z prodejny ale je to supr rychlá pomoc bez bb krému z obchodu :))

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hanny 2

Pájo – ok,děkuji za radu.A jak to je tedy správně?Můžeš mi poradit?Jen prosím,ne moc složitě,aby se to dalo říct dvěma větami,díky!

před 4084 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pájo

Prostě neříkat tu část s odbarvenou ropou u minerálního oleje.
Jinak se tomu nedá nic vytýkat.
Minerální olej (MO) vzniká frakční destilací ropy (ze směsi se oddělují – na základě bodu varu jednotlivé složky = frakce). MO je průhledný, bezbarvý olej složený především z alkanů a cyklických parafinů (pozn. příbuzný s bílou vazelinou; lékopisně Vaselinum album).

U ostatních látek, které uvádíš se jedná o chemicky připravené látky. Pro kosmetické přípravky čištěné a testované. V přípravcích se používají v množstvích, která nemají negativní vliv na lidské zdraví. Obecně platí, že čím více renomovaná firma kosmetiku vyrábí (firma s dlouhou tradicí a vlastním výzkumem), tím je kvalitnější.
BIODERMU a VICHY bych v žádném případě nestavěl na roveň s Avon a Oriflame, protože první uváděné svou kvalitou Avon a Oriflame
mnohonásobně převyšují.

před 4084 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek