Bažia českí novinári po krvi?

Nebudem ventilovať svoj názor na príbeh dvoch českých naiviek (a naiviek akejkoľvek národnosti), ale zaráža ma, ako novinári (a podivný fanklub blbosti na FB) prízvukujú, aby nikto nevyvíjal aktivity pre ich oslobodenie.

Veď to je priamo výzva pre akciechtivých princov pre oslobodenie princezien, ktorým tiež hovorili, že ich konanie nie je bezpečné (keď to mali tak premyslené, počítali i s výkupným tak 5 miliónov dolárikov, majú tie peniažky ich rodičia? Nie, budú škemrať na FB o pomoc), veď novinári im zabezpečia nesmrteľnosť (na bulvári).
A potom sa tí istí novinári budú obhajovať: veď mi nič.

Nemalo by sa skôr na kauzu dať informačné embargo?

Odpovědi
odpomass

Řekla bych, že je jen jejich věc, kam se vydají cestovat – naštěstí už tu není režim minulý, který rozhodoval za nás, kam můžem a kam ne. Samozřejmě, následky si musí nést sami, ale pokud jim někdo chce DOBROVOLNĚ pomoci, tak proč ne? Každého svobodná vůle. Čili i ty je můžeš vesele ignorovat, máš na výběr…

Led_

Miešate dve veci spolu, ako kuchár polievku v deravom hrnci.

  • odpoveď na 1. otázku:

Nie, nebažia.
Bažia po peniazoch, ktoré za zverejnené články majú. Je im úplne jedno, kde sa čo dobré, či zle deje, len nech môžu informovať a zarobiť na svoj plat (honorár). Treba prirodzene rozlíšiť medzi Novinárom a „novinárom“-pisálkom. Pokiaľ novinárovi ide naozaj o problém určite ho nepíše pre blvárne médiá.

  • odpoveď na 2.otázku –

Česká vláda sprostredkovane spolupracuje s miestnymi bezpečnostnými orgánmi. Získané informácie prirodzene nezverejňuje, aby nedošlo k úniku informácií a úmyslov vládnych orgánov, zaoberajúcimi sa týmto problémom.
Do záchrannej akcie se zapojil i prezident Miloš Zeman. Ten napísal dopis pákistánskému prezidentovi Ásifu Alímu Zardárímu i rodinám unesených dievčat.

„Je utopií se domnívat, že lze do oblasti vyslat jakési osvobozovací komando. K něčemu takovému potřebujete detailní informace a ty zde chybí. Čas, kdy se únosci ozvou se podle mého odvíjí od jejich motivace. Je-li to výkupné, je to ten lepší případ a bude to asi dříve. Jakákoliv jiná varianta je pesimističtější,“ myslí si Randák (bývalý ředitel tajné služby) a doplňuje že varianta, kdy by Česko poslalo do Pákistánu speciální jednotku, patří do říše amerických akčních filmů."
http://domaci­.eurozpravy.cz/zi­vot/67236-kruty-osud-unesenych-cesek-co-je-ceka-dle-experta-na-terorismus/

Doplňuji:
Pokračovanie v diskusii

anonym

Led_:

Ale ja s tým plne súhlasím:
„Je utopií se domnívat, že lze do oblasti vyslat jakési osvobozovací komando. K něčemu takovému potřebujete detailní informace a ty zde chybí. Čas, kdy se únosci ozvou se podle mého odvíjí od jejich motivace. Je-li to výkupné, je to ten lepší případ a bude to asi dříve. Jakákoliv jiná varianta je pesimističtější,“ myslí si Randák (bývalý ředitel tajné služby) a doplňuje že varianta, kdy by Česko poslalo do Pákistánu speciální jednotku, patří do říše amerických akčních filmů."

Ja si len nemôžem pomôcť, pripadá mi to ako (za vlasy pritiahnuté) „nahováranie“ k nejakému činu (ako (tuším) Hrušínsky hovoril vo filme Obecná škola chlapcom, by neolizovali ľad na zábradlí).
Rozumiete mi, ako to myslím?

Led_

Tú myšlienku pána Randáka som dala k vašej poznámke v diskusii „komando nejakých vymastených holých lebiek“.
Je jasné, že novinári tvoria aj rôzne varianty k vyslobodeniu, včetne hrubej sily. Ale realita nie je taká jednoduchá, ako sí vo svojej fantázii vysnívajú títo pseudonovinári vo svojom ovplyvňovaní národa a zámienke na útok proti vládnym orgánom. Narobia tým viac škody než osohu.
Nehovoriac o tom, aj keď to je akokoľvek smutné, ale dievčatá išli do verejne známej nebezpečnej zóny dobrovoľne s vedomím nebezpečia. Alebo sa neiformovali dopredu o podmienkach v danej oblasti? Verím, že to prežijú a vrátia sa, ale súčasne dúfam, že si problémy takýchto „hazardných“ ciest uvedomia aj mnohí iní „turisti“. Dlhoročná skúsenosť z ciest mi hovorí základnú poučku:
>Pred cestou si zisti čo najväčšie množstvo informácií o miestach kadiaľ a kam ideš. Neriskuj bez príčiny.<

anonym

odpomass:

tak toto, toto je odpoveď pre odpoveď.
Pochopila si vôbec, čo hovorím?

Že ako malému decku:

Nechytaj žehličku, páli,

a decko si to aj tak vyskúša.
A tu to isté:

Nie aby sa ich niekto pokúšal oslobodiť. (hovoria novinári)

A tak len čakám, kedy tam komando nejakých vymastených holých lebiek s IQ húpacieho koníka (koník, prepáč, a keby žil pan Hála, i jeho poprosím o prepáčenie) namaká so samopalmi kúpenými od rusov niekde na blšáku a potečie krv a Blesk bude mať o čom písať.

O toto mi ide, o túto novinársku provokáciu.

odpomass

Nevim, které noviny cituješ, ke mně se nic takového nedostalo, že by novináři něco takového formulovali.

anonym

V Česku mezitím roste vlna solidarity se zajatými českými studentkami. Mnohé komentáře ale zároveň odsuzují dívky za jejich nezodpovědnost při cestě do oblasti známé špatnou bezpečnostní situací.

„Rádi bychom vyzvali přátele a další, kteří se o to zajímají, aby se nedopouštěli akcí na vlastní pěst a neorganizovali třeba nějaké záchranné akce do oblasti,“ varuje mluvčí ministerstva zahraničí Johanna Grohová

http://www.roz­hlas.cz/zpravy/po­litika/_zprava/v-cesku-roste-vlna-solidarity-se-studentkami-unesenymi-v-pakistanu--1189027