Avatar uživatele
mrblackwell

Baufix přes Luxol ?

Mám natřenou chatu luxolem.Nyní mají v Lidlu lazurovaci barvu značky Baufix.Je možné přetřít luxol baufixem? Máte někdo s Baufixem zkušenosti ?

http://www.li­dl.cz/cps/rde/­SID-83B06423-5B5BFFD7/www_­lidl_cz/hs.xsl/na­bidka.htm?acti­on=showDetail&id=6070

Dík za odpověd´

Zajímavá 0 před 3720 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

nemám s ním zkušenosti ale hodně záleží jak stará je vrstva toho luxolu.Dřevo obecně sákne,takže pokud je vstva luxolu stará nebo aspon starší neměla by jiná značka barvy vadit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
novaky

je jedno čím jsi dříve dřevo penetroval. Časem dřevo potřebuje penetraci novou a značka penetru nehraje roli. To proč byl luxol tak oblíbený spočívá ve způsobu ředění. Nevadí mu ředění přiměřeným množstvím vody a věci od barvy se dají čistit syntetickým ředidlem. Aplikace na dřevo: první vrstva hrozně chlastá a tak se snažíš dostat do barvy co nejvíce vody, jen dřevo přelíznout a nechat pořádně vpít a zaschnout. Pak teprve kvalitnější vrstvy. aplikace na kov třeba žlaby: Natírat penetrací tak jak je. Nekryje to, já vím. Uděláš třeba deset vrstev, ale pak se nesloupe ani po patnácti letech.
Moje rada: jestli chceš natírat chatu, tak si kup kilovku barvy na zkoušku a zkus jestli se nesrazí, když do ní přidáš vodu a jak reaguje na syntetický ředidlo

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek