mrblackwell

Baufix přes Luxol ?

Mám natřenou chatu luxolem.Nyní mají v Lidlu lazurovaci barvu značky Baufix.Je možné přetřít luxol baufixem? Máte někdo s Baufixem zkušenosti ?

http://www.li­dl.cz/cps/rde/­SID-83B06423-5B5BFFD7/www_­lidl_cz/hs.xsl/na­bidka.htm?acti­on=showDetail&id=6070

Dík za odpověd´

Odpovědi
honza19hk

nemám s ním zkušenosti ale hodně záleží jak stará je vrstva toho luxolu.Dřevo obecně sákne,takže pokud je vstva luxolu stará nebo aspon starší neměla by jiná značka barvy vadit.

novaky

je jedno čím jsi dříve dřevo penetroval. Časem dřevo potřebuje penetraci novou a značka penetru nehraje roli. To proč byl luxol tak oblíbený spočívá ve způsobu ředění. Nevadí mu ředění přiměřeným množstvím vody a věci od barvy se dají čistit syntetickým ředidlem. Aplikace na dřevo: první vrstva hrozně chlastá a tak se snažíš dostat do barvy co nejvíce vody, jen dřevo přelíznout a nechat pořádně vpít a zaschnout. Pak teprve kvalitnější vrstvy. aplikace na kov třeba žlaby: Natírat penetrací tak jak je. Nekryje to, já vím. Uděláš třeba deset vrstev, ale pak se nesloupe ani po patnácti letech.
Moje rada: jestli chceš natírat chatu, tak si kup kilovku barvy na zkoušku a zkus jestli se nesrazí, když do ní přidáš vodu a jak reaguje na syntetický ředidlo