Pokročilý

Baufix přes Luxol ?

Mám natřenou chatu luxolem.Nyní mají v Lidlu lazurovaci barvu značky Baufix.Je možné přetřít luxol baufixem? Máte někdo s Baufixem zkušenosti ?

http://www.lidl.cz/…

Dík za odpověd´

Odpovědi:

Stříbrný

nemám s ním zkušenosti ale hodně záleží jak stará je vrstva toho luxolu.Dřevo obecně sákne,takže pokud je vstva luxolu stará nebo aspon starší neměla by jiná značka barvy vadit.

Pokročilý

je jedno čím jsi dříve dřevo penetroval. Časem dřevo potřebuje penetraci novou a značka penetru nehraje roli. To proč byl luxol tak oblíbený spočívá ve způsobu ředění. Nevadí mu ředění přiměřeným množstvím vody a věci od barvy se dají čistit syntetickým ředidlem. Aplikace na dřevo: první vrstva hrozně chlastá a tak se snažíš dostat do barvy co nejvíce vody, jen dřevo přelíznout a nechat pořádně vpít a zaschnout. Pak teprve kvalitnější vrstvy. aplikace na kov třeba žlaby: Natírat penetrací tak jak je. Nekryje to, já vím. Uděláš třeba deset vrstev, ale pak se nesloupe ani po patnácti letech.
Moje rada: jestli chceš natírat chatu, tak si kup kilovku barvy na zkoušku a zkus jestli se nesrazí, když do ní přidáš vodu a jak reaguje na syntetický ředidlo

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.