blackfag666

Jak zacházet s batikovaným trikem?

Zdravím,
včera jsem batikoval triko, vznikla z toho krásná spirála…
Bojím se toho, že jsem to nenamočil v „soda-ash“, ale v normální vodě a pak když jsem to nechal shnout, tak jsem to nezabalil do igeliťáku.
Neobarví to pračku, nebo nestane se něco strašného?
díky

Odpovědi
T4

Per ručně-Do vlažné vody dej trochu pracího prášku a až se rozpustí,vlož triko a jemně proper.Vymáchej v čisté vodě-aspoň dvakrát vodu vyměň a máchej.Nakonec můžeš dát triko do vlažné vody s Aviváží,nech ho ponořené tak 10 min.,vyždímej a nech usušit.Takto nejdéle zchováš barvy batikovaného trika.je to nejjistější řešení zachování barev na triku