Chrisik

Báseň pro 9. ročník ZŠ stylu Václav Hrabě nebo Viktor Dyk?

Potřebovala bych nějaký tipy básní, nejlépe smutných, nebo nostalgických. Nejképe ve stylu Václava Hraběte a jeho díla Blues za Vladimíra Majakovského nebo Viktor Dyk Země mluví. Děkuji předem Chris

Odpovědi
Eglantine

Pamatuju si, jak jsem v deváté třídě recitovala právě báseň od Václava Hraběte Déšť (http://www.cesky-jazyk.cz/citan­ka/vaclav-hrabe/dest-blues-pro-blaznivou-holku.html). Jinak dost smutné jsou básně Emily Dickinsonové, problém je ale v tom, že jsou většinou krátké a hodně je jich nepřeložených.