Barvy ve třídách základní školy

Zajímalo by mně,jestli je pravda a nebo je v naší republice nějaké doporučení na to,jak vymalovat školní třídu.Naše vedení školy totiž tvrdí,že barvy ve třídě budou narušovat výuku a že se děti nebudou soustředit.Já si teda myslím,že je to spíš výmluva,protože barva je dražší,než bílá,ale stejně by se dětem určitě víc líbila barva.Podotýkám,že se jedná o první stupeň ZŠ.

Nejlepší odpověď
BEAES

Bude to výmluva, protože i v naší škole mají barevné stěny, žádné ostré, jde o pastelové barvy.

Další odpovědi
Terryle

Naopak je dokázaný, že některý barvy na zdech spíš učení pomáhají a pomáhají zlepšovat soustředění… žlutá nebo modrá určitě děti rušit nebude a zlepší jim náladu. Hlavně ta žlutá, řekla bych – je optimistická, energická, ale není rušivá nebo agresivní jako třeba červená.
Prostě se škole nechce malovat a investovat, to je to ;o)

Berušinka

Podle mě by barvičky dětem neuškodily – spíš naopak. Cítily by se tam možná daleko příjemněji. Všude bílá spíš unavuje. Toť můj názor =).

hanulka11

U nás mají třídy barevně vymalované , na zdech jsou pohádkové postavy , prostě veselé , dětem se to líbí./Jasně že jen na 1 stupni /, vyšší třídy jsou také barevně vymalované, ale zdobené obrazy a výkresy a mozaikami co vytvořili žáci. Líbí se mi ,když je den otevřených dveří se jít podívat.

anonym

je to výmluva pošlu vám fotku třídy v naší škole,všechny jsou barevně vymalované a děti mají na prvním stupni i barevné stoly a židle
http://img.na­dapenny.com/t20/110­02/nadap132321255­770231.jpg

Ella

spíš to bude tím, že chtějí ušetřit, barvy nijak neškodí… naopak, nám vymalovali přes letní prázdniny všechny třídy Gymnázia a jak se nám tam pak veseleji učilo k maturitě =)
Osobně si myslím, že pro školáky na prvním stupni je vymalovaná třída nějakou pěknou barvičkou lepší než fádní bílá…
Jediné, čím by barvy mohly narušovat výuku je ten odér nové barvy… ale to se dá přece vyvětrat =)