PO

Barvil si někdo vlasy hennou?

Slyšela jsem o barvení vlasů hennou, máte s tím někdo zkušenosti? Jestli a v čem je to lepší než barva atd…

Nejlepší odpověď
Lencis

Henna – to není jen barvení vlasů, ale také regenerace a denní péče o vlasy oslabené nebo poškozené chemickými barvivy, trvalou, či různými alergiemi. Henna je prostředek, který poškozeným vlasům pomáhá oživit lesk a vrátit zdraví, pružnost a přirozenou krásu.

Barvení vlasů Hennou na libovolné odstíny, používání klasického nebo tónovacího šampónu, nebo vlasového gelu znamená vždy i ozdravný, regenerační proces. Henna posiluje vlas i pokožku, působí proti lupům, vlasy se stávají přirozené hebké, silnější, zdravější.

Henna – latinsky Lawsonia inermis, je rostlina keřovitého charakteru dosahující výšky až šesti metrů. Její květy jsou bílé nebo žluté a vydávají sladkou vůni. Šťáva z květů se používá v kosmetice, z listů se pak vyrábí prášek, který se již od dob antiky používá pro barvení vlasů či pokožky.

Co se týče zkušeností, je to asi tak jako se vším… někdo na ni nedá dopustit, někdo na ni nadává… zkus pročíst třeba diskuzi na odkaze a pak si udělej vlastní názor 😉

Zdroj: http://www.be­remese.cz/forum/show­.php?vThreadID=50653

Další odpovědi
Dandi

Jednou jsem měl hennou potetovaný krk a také pár vlasů…po jednom umytí bylo vše pryč, takže to asi není 2× nejlepší na barvení vlasů :D

alenka901

henna slouží spíš na zvýraznění barvy,ale některé přípravky na vlasy s obsahem henny mohu doporučit např.šampon pro hnědé vlasy timothei ten je naprosto super obsahuje třpitky a vlasy se po něm krásně třpytí

s.dadulka

Je prirodni,tak nenici tak vlasy,ale zalezi co za barvu chcete,nebo jaky odstin.Tohle je nejlepsi na hnede vlasy a chyta do cervena

Attack-design

ano více šetří vlasy ale méně vydrží

Jituna

vetšinou chytá do červena. Neniči vlasy. BOhužel není vhodné kombinovat s jimými barvami. Pri přištim barvení je potřeba počkat až vlasy odrostou.

Zdroj: zkušenost vlastní