Capik166

Barva pleti Romů?

Pokud se nepletu, ve škole jsem slyšel něco takového, jakože to jsou ve skutečnosti běloši. Je to tak?

Odpovědi
led

Ako „belosi“ majú farby tváre od najsvetlešej po najtmavšú, tak isto aj u Rómoch nájdete aj „bleduľu“. V priemere prevláda tá tmavšia pleť.
Doplňuji:
Pokračovanie v diskusii

mosoj

I sami Romové se rozdělují na bílý a tmavý !

anonym

Znám městečko, kde žije početná cikánská komunita, ale v jednom totalitním období v místní továrně „pracovalo“ i mnoho kubánců.
Nějak se jim podařilo se prolnout, takže dnes se tam dají potkat kudrnatí cikáni
s modrýma očima, někteří jsou hodně tmaví, téměř už jako černoši. A znám jednoho, jenuje se Santiago s typickým romským příjmením…
Ale to je vyjímečná situace, jen jaksi cikánský postoj k práci se tímto přílivem krve rozhodně nezlepšil, spíše naopak.

anonym

Chce to podívat se, jaký je vlastně původ Romů. Na internetu najdete nepřeberné množetví textů, které se danou tématikou zabývají (viz článek k Původu Romů). Dlouhým výzkumem se prokázalo, že:
„Indický původ Romů je dnes mimo jakoukoli pochybnost“.
Pokud jde o východní národy, tak ty byly vždy brány za „žlutou“ rasu. I u Romů bych se nejvíce v začlenění barvy jejich pokožky přimlouvala za toto označení – žlutá pleť.
Teď bych ještě svůj názor podložila proroctvím Sibyly, která věštila, že naše země zhyne pod kopyty koní žluté rasy, která k nám přitáhne z východu. Vzhledem k tomu, že dnes máme jiné dopravní prostředky a než tažení je to spíše nenápadné pronikání do naší země, tak bych zbytek chápala naprosto jednoznačně.
Stupněm snědosti bych se mýlit nenechala.

led

Význam slova Etiketa (vysvetlenie pre neznalého školáka):
Podľa Wikipédie „Etiketa“ ( z francúzskeho slova étiquette, lístok, štítok) môže znamenať:
lístok s označením obsahu
pravidlá slušného správania
Etiketa pôvodne znamená lístok alebo štítok s nejakou informáciou, napríklad etiketa na fľaštičke s liekmi popisujúca obsah. Tak isto sa označovali aj lístky s menami, ktorými sa na francúzskom dvore určovalo miesto pri stole, kam si má hosť sadnúť. Tento význam sa neskôr rozšíril na pravidlá slušnosti a dobrého spoločenského správania vôbec. Aj v tomto rozšírenom význame však etiketa znamená pravidlá skôr zdvorilosti, pričom ich porušenie spoločnosť síce odmieta, no netrestá a vlastne ani neodsudzuje. Kto porušil etiketu, je nevychovaný a nezdvorilý, to však neznamená, že je mravne zlý.

k otázke (zjavne vychádzaš zo skreslenej informácie o Rómoch v Európe) malé pozastavenie:
„Rómovia alebo Cigáni (po rómsky: rom – „muž“, „človek“, v Rumunsku sa používa písomné označenie Rroma) je súhrnné označenie etnických skupín pochádzajúcich zo severnej Indie, odkiaľ sa začali sťahovať okolo 3. storočia. Členovia hovoria po rómsky a majú spoločné kultúrne rysy. Dnešní príslušníci tohto národa žijú ako menšiny vo väčšine štátov Európy. Rómovia hovoria spoločným jazykom – rómčinou, ktorá je rozdelená do niekoľkých dialektov.
V rómčine je pojem Róm len označenie pre Rómov v strednej a východnej Európe. Sami seba nazývajú už spomenutým slovom Rom , ale sú známi aj ako Atzigan alebo Atsigan, teda kočovník, z čoho pochádza slovenské Cigán, nemecké Zigeuner, maďarské Cigány, či talianske Zingaro. Na kongrese v Göttingene, v roku 1981, sa účastníci Medzinárodnej rómskej únie dohodli, že na označovanie tejto etnickej skupiny sa má používať termín Rómovia. Súvisí to taktiež s koncepciou ekológie jazyka označovať etnické skupiny takými názvami, akými sa označujú sami a nie takými, ktoré majú zároveň negatívny podtón a sú nositeľmi sociálnych šablón a stereotypov, teda nie Cigán, ale Róm (iné príklady: nie Indián, ale pôvodný Američan, Native American, nie americký černoch, ale Afroameričan, nie Eskimák, ale Inuit)… Celkový počet Rómov v Európe je asi 15 miliónov až 29 miliónov, vo svete 68 miliónov – 82 miliónov. Problémom pri určovaní ich počtu je, že sa pri sčítaní sami hlásia k iným národnostiam. Na Slovensku podľa posledného prieskumu (2004) žije asi 320 000 Rómov, pričom definícia Róma nebola nevyhnutne etnická, ale len „Róm, tak ako ho definuje väčšinová populácia“.“
Z tohto vidno, že fyzická stavba tela pôvodných Rómov je bližšie k Indii (porovnaj si Indov a typických Rómov). V dnešnej dobe po skoro 2 tisícročiach ich prítomnosti na Európskom kontinente sa asimilovali.
Ich problém začal v roku 1427, keď ich parížsky arcibiskup exkomunikoval z cirkví. Práve odvtedy prišlo k zmene postoja európskeho obyvateľstva, čo sa prenáša až do dnešných čias.

zdroj
http://sk.wiki­pedia.org/wiki/E­tiketa
http://sk.wiki­pedia.org/wiki/R%C3%B3mo­via

anonym

Co má dotaz společného s etiketou?
A to už raději ani nezmiňuji kolizi s pasáží kodexu o podněcování rasové a etnické nesnášenlivosti.

anonym

Dr.Axle, podněcování rasové nesnášenlivosti prováději ji lidé, kteří:

  1. zavírají oči před již existujícími problémy
  2. umožňují menšině, aby zneužívala sociální dávky do té míry, že nepotřebuje pracovat
  3. upřednostňují menšinu proti většině, ačkoliv pro takový postoj tu není nejmenší důvod
  4. sama menšina nemá zájem o asimilaci do většinové společnosti, zavádí do ní svou primitivní kulturu, přírodní zvyky, zvýšenou kriminalitu. Podvádí, lže a snaží se všemožně zneužívat sociální systém.

Lidstvo se vyvíjí a mělo by být během působení staletí kulturnější, vzdělanější a vyspělejší. Pokud to tak má být, tak proč jsou cikáni všude problémem? Tohle přece něco signalizuje. Nemůže to být nakonec neschopnost rozvíjet své schopnosti? A proč tomu tak tedy je?

Mc Merkurion

naprostý souhlas

Mc Merkurion

myslím s ocko

autacek

Už toho neustálého osočování zanechte, většině lidí se to začíná zajídat.

anonym

auťáčku, to osočování je tu snad od počátku, co odpovědi vznikly. Takže to bude nejspíše o tom, že je mají na svědomí většinou stále stejní lidé, nejspíše ti, kteří jsou se začátky Odpovědí.cz spojeni. Není to v tom případě asi tak úplně jejich chyba. Spíše tady zaspal admin. Nezdravé projevy v komunikaci nezarazil včas.

led

To osočovanie nie je od počiatku. Začínali ľudia, ktorí niečo chceli vedieť, chceli pomôcť, chceli spoznávať.
Nezhody začali neskôr a boli ako more. Raz kľud ako za odlivu, raz mohutné ako príliv za silného vetra. Teraz je taká doba predprílivová, taký prieskum. Sem tam zablysne a udrie vlna. Radšej využijme dobu slnka a pokojných vĺn na krásnu relaxáciu.