Ivetka303

Navštívili jste někdo Barcelonu bez CK?

Navštívili jste někdo Barcelonu bez CK? Ráda bych si tam zajela na víkend. Nevíte jak je to s dopravou na a z letiště? Už sem na něco koukala, ale jestli máte někdo tipy, rady atd? Jak po Barceloně cestovat atd?
Děkuji moc
Doplňuji:
Letíme do letiště Gerona – na googlu je napsáno Girona což mě trochu mate :(
Přemýšlela sem, že si památky projdeme pěšky. Ubytování máme cca 17 min pěšky od Casa Milá, tak to snad nebude problém :)

Odpovědi
suaeda

Co si pamatuji, tak v Barceloně jsou 2 velké letiště a z obou jezdí příměstský rychlovlak do centra. Cesta trvá 15–20 min. Vlak končí v centru v rozsáhlém podzemí, kde je jak hlavní vlaková stanice, tak v jiném patře velká stanice metra. Takže proti naší Praze je to daleko modernější, kde se v autobuse č. 119 budeme mačkat snad ještě 20 let.
V Barceloně je výhodné si koupit speciální jízdenku na 10 jízd městskou dopravou. V každém dopravním prostředku (autobus, metro) se jen označí (orazítkuje). Výhodou je, že na ní může jet najednou i více lidí najednou. To jest pojedou současně dva – takže se jízdenka musí označit 2×.
Pokud člověk umí trochu španělsky tak místní jsou ochotní ve všem poradit. Angličtinou se lze domluvit, ale je to o něco horší než v jiných státech.

dalid

Girona je od Barcelony pomerne daleko (cca 100km) chodia tam spoje priamo z letiska
http://www.bar­celona-tourist-guide.com/en/ge­rona/girona-airport-barcelona.html
Centrum Barcelony sa da prejst v pohode peso, doporucujem Free walking tour, robia to studenti za dobrovolne tipsy. Urcite vam doporucia nieco v hoteli. Park Guel, Montjuïc a ine zaujimavosti su zase od centra daleko.
Mna prijemne prekvapilo samotne mesto Girona, krasna katedrala, hradby, zidovska stvrt, urcite doporucujem par hodin stravit aj tam.