Zone-3

Bankovní převod

Dobrý den.
Existují v ČR omezené účty, ze kterých nelze bankovním převodem poslat např. 100 000?
Jedna osoba mi má na účet poslat peníze za odvedenou práci, ale bylo mi danou osobou řečeno, že takovou částku převést nemůže a musí mi ji poslat po menších částkách (takže budu čekat měsíce, než mi to splatí)…
Já osobně to považuji za provokaci, neboť se mi nechce věřit tomu, že nelze v ČR bankovním převodem převést 100 000. Máte někdo podobný účet (abych dané osobě nakonec nekřivdil) nebo to také považujete za nesmysl a provokaci?

Nejlepší odpověď
anonym

Zakázáno je zaplatit více, než je ekvivalent 15 tisíc EUR (asi 357 tisíc při současném kurzu).
Varianty:

  1. Prostě nemá a v podstatě to bude splácet, tady bych s ním uzavřel smlouvu o splácení včetně úroků v místě obvyklé (tzn. číhni na úroky fifančních institucí a vyber ten nejvyšší, nic mu nedaruj).
  2. Může mít nastavený limit částky na účtě.
  3. Použil špatnou výmluvu, je to nesmysl.

Doplňuji:
V první větě myslím hotově nad 15 tisíc EUR, pak to musí být bank. převodem.

Další odpovědi
redy

Z účtu na účet může poslat kolik chce když ty prachy má. výběr zbankomatu může bejt omezenej podle toho kolik má zadaný( nevím jak jiný banky asi je to všude stjný simyslím)

Mapel

Česílko vyjmenoval všechny 3 možné varianty. Většinou to bývá omezený limit u obchodníků, ale pokud se jedná o mimořádnou velkou platbu, tak to není problém změnit. Limit bývá určen pro internetový převod. Musí osobně dojít do banky a tam je to bez problémů.
uzavření dohody o splátkách je dvousečné. Pokud dáš velké úroky, tak to může soud zamítnout jako lichvu. Když podepíšeš smlouvu o splátkách, tak souhlasíš s delším placením a pak nemáš nárok na úroky. Ať ti zašle splátkový kalendář a nic mu nepodepisuj. Pak při problémech vysoudíš peníze i zákonné úroky. Někdy méně znamená více.

anonym

Je to výmysl a strašná hloupost. Před 14 dny jsem převáděla 195 tisíc a nebyl s tím nejmenší problém.
Prostě té osobě písemně sděl, že jí budeš podle „občana“ účtovat penále za každý den prodlení a také to udělej. Nebude to sice žádná horentní suma, ale třeba to pomůže.

anonym

Mapel, ► úroky v místě obvyklém◄ je regulérní, žádná lichva, ta to pamatuje zákon. Dnes máš úroky i 70%, někde i vyšší. Dohoda o splátkách může být s úroky, protože mu necháváš peníze, které by ti přinesly úrok , kdyby jsi je měl uložené v bance. Splátkový kalendář ať má podepsaný od dlužníka. Soudy jsou na dlouhé lokte. Ještě by mohl nechat si od dlužníka směnku, to je opravdu jistota, náležitosti směnky jsou na netu a může být třeba i na hajzlpapíru.