BEAES

Bankovní čmuchalové

Nedávno mi na běžný účet došel vyšší obnos peněz a asi do 2 dnů mi volala pracovnice z banky co s tím uděláme, že ví o lepším zúročení, a ať se dostavím do banky. Docela mě to šokovalo. Oni ty účty nějak kontrolují, či co??

Nejlepší odpověď
dudu

Každý bankovní obchodník má portfolio svých klientů. Jeho povinností je svoji skupinu opečovávat až hýčkat, ale také permanentně monitorovat s cílem intenzivně pídít se po příležitostech a iniciovat nové obchody. Míra aktivit obcodníka je sledována jeho nadřízenými a pravidelně hodnocena. Vezte, že to nemají vůbec jednoduché, a když neplní plán, slabší nátury už v neděli odpoledne při vzpomínce na zítřek a břemeno, které mají na bedrech, často i zvracejí. V bance jsou totiž zisky až na prvním místě a ta obluda není nikdy sytá.

Další odpovědi
led

Prirodzene, že kontrolujú. Veď než si ich vyberete, s tými peniazmi manipulujú, preto vlastne platia úroky. Ako by ináč zarábali, keby s peniazmi nehýbali. najradšej majú dlhodobo termínované účty, s väčším objemom.

ReHu

Myslím, že cíleně nesledují, ale v případě větších částek jsou asi v obraze.