Avatar uživatele
Jan134678

Banka poslala nedopatřením peníze

Banka mi nedopatřením poslala částku 3500,– Kč. Škoda tedy nedosahuje ani „škody nikoli nepatrné“. Jsem povinen peníze bance vrátit, nebo je to prostě chyba banky a částku by tak měl dostat k dluhu pracovník, který se spletl?
Doplňuji:
Samozřejmě, že se jedná o slušnost, jsem slušný člověk, ale když jsem se před lety spletl já a místo 1 napsal 2, tak mi banka napsala, že je problém nezajímá a je to „moje chyba“. Takže jsem se pokusil oplatit stejnou mincí

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? chudst, anonym, suaeda před 4624 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Ano, je to chyba banky, jenže z vaší strany se zřejmě jedná o tzv. bezdůvodné obohacení. Peníze jste podle občanského zákoníku povinen vrátit. Pokud tak neučiníte dobrovolně, může banka požádat o soudní rozhodnutí, které v tomto případě bude zcela jasné.

Slušný člověk nemá o čem dlouho přemýšlet…

Zdroj: http://www.prav­nik.cz/a/236/bez­duvodne-obohaceni.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Me s estal opacny pripad. V jedne bance jsme 2 jmenovkyne a me melo prijit na ucet kolem 30 t. a neprislo. V bance jsem zacala " patrat " , zjistlili , ze chybu udelala banka , ze penize pripsala jmenovkyni. penize mi ale poslali , az je z te dotycne dostaly. ! Sice to nebyl ani tyden , pani okamzite reagovala a penize preposlala , ale kdyz jsem se ptala v bance , jaky by byl postup , kdyby penize pani neposlala , tak mi bylo receno , ze by banky z pani vymahala penize i soudne … na penize bych tedy mohla cekat dodnes.
Chtela jsem prejit k jine bance , ale dali me hodne darku – a na ty ja " slysim ". A hlavne me tam vsichni ted znaji , jako tady , no…
🙂 -iv-
Doplňuji:
P.S. tak ja zase s esvoji splasenosti nedocetla v klidu dodatek , tak hvezdicku jsemdala omylem.

  • iv-

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Přečti si o tom nějaký zákon a budeš vědět,že jsi povinnen tyto peníze vrátit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Chvályhodné je, že ses hned při 1. otázce zaregistroval a nezůstal u anonyma.
Méně chvályhodný je už je samotný dotaz.
Nakonec baghira odpověděl věcně, včetně dovětku o slušnosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
AnnMary

Myslím, že každému takový „omyl“ jistě udělá dobře:D Peníze vraťte a třebas něco aj dostanete:)))))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Nevrácet nic, chyba banky a za chyby se platí. Jo leda donucením u soudu jenže taková částka…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek