Jan134678

Banka poslala nedopatřením peníze

Banka mi nedopatřením poslala částku 3500,– Kč. Škoda tedy nedosahuje ani „škody nikoli nepatrné“. Jsem povinen peníze bance vrátit, nebo je to prostě chyba banky a částku by tak měl dostat k dluhu pracovník, který se spletl?
Doplňuji:
Samozřejmě, že se jedná o slušnost, jsem slušný člověk, ale když jsem se před lety spletl já a místo 1 napsal 2, tak mi banka napsala, že je problém nezajímá a je to „moje chyba“. Takže jsem se pokusil oplatit stejnou mincí

Nejlepší odpověď
baghira

Ano, je to chyba banky, jenže z vaší strany se zřejmě jedná o tzv. bezdůvodné obohacení. Peníze jste podle občanského zákoníku povinen vrátit. Pokud tak neučiníte dobrovolně, může banka požádat o soudní rozhodnutí, které v tomto případě bude zcela jasné.

Slušný člověk nemá o čem dlouho přemýšlet…

Zdroj: http://www.prav­nik.cz/a/236/bez­duvodne-obohaceni.html

Další odpovědi
anonym

Me s estal opacny pripad. V jedne bance jsme 2 jmenovkyne a me melo prijit na ucet kolem 30 t. a neprislo. V bance jsem zacala " patrat " , zjistlili , ze chybu udelala banka , ze penize pripsala jmenovkyni. penize mi ale poslali , az je z te dotycne dostaly. ! Sice to nebyl ani tyden , pani okamzite reagovala a penize preposlala , ale kdyz jsem se ptala v bance , jaky by byl postup , kdyby penize pani neposlala , tak mi bylo receno , ze by banky z pani vymahala penize i soudne … na penize bych tedy mohla cekat dodnes.
Chtela jsem prejit k jine bance , ale dali me hodne darku – a na ty ja " slysim ". A hlavne me tam vsichni ted znaji , jako tady , no…
🙂 -iv-
Doplňuji:
P.S. tak ja zase s esvoji splasenosti nedocetla v klidu dodatek , tak hvezdicku jsemdala omylem.

  • iv-

anonym

Přečti si o tom nějaký zákon a budeš vědět,že jsi povinnen tyto peníze vrátit.

anonym

Chvályhodné je, že ses hned při 1. otázce zaregistroval a nezůstal u anonyma.
Méně chvályhodný je už je samotný dotaz.
Nakonec baghira odpověděl věcně, včetně dovětku o slušnosti.

AnnMary

Myslím, že každému takový „omyl“ jistě udělá dobře:D Peníze vraťte a třebas něco aj dostanete:)))))

lexx

Nevrácet nic, chyba banky a za chyby se platí. Jo leda donucením u soudu jenže taková částka…