Cartierka

Bandog – Vaše zkušenosti?

Vlastníte někdo bandoga? Ráda bych vyměnila zkušenosti s nimi :)
Doplňuji:
Bohemica: Nevím, kde jste tyhle bludné věci slyšela. U nás v ČR jsou chovné stanice a bandog je oficiální plemeno. A navíc jsem se neptala na to, co bandog je, ale jaké s ním kdo má zkušenosti. Mám totiž doma fenku, tak vím o jakého psa se jedná.

Nejlepší odpověď
anonym

Bandog je kříženec.Nejedná se o plemeno ačkoliv někteří obchodníci se štěňaty jej rádi za plemeno vydávají.Jedná se o produkt křížení molosských-dogovitých plemen .Chov bandogů není oficální,takže neexistují u nás platné průkazy původu,kontrola chovu z uznané kynologické organizace atd.Jedná se o jedince neustáleného v typu a povaze.Bývá to tak,že kdo neuspěje v chovu uznaných plemen,kterých je dostatečné množství,a nesplní se svými psy přísná kritéria pro uchovnění a chce psy nekontrolovatelně množit,dá se na „chov“ tohoto „plemene“…:D

Další odpovědi
briketka10

zkušenosti bohužel žádné nemám, ale zde v článku je popsána i jeho povaha..

Bandog vznikl vykřížením neapolského mastifa a amerického stafordšírského teriéra a poté se ještě zkřížilo opět mastifem.
viz článek
http://bandog­.hafici.cz/

anonym

ad Cartierka – jsi tu dnes pouhý 10. den, jinak bys věděla, že Bohemica je profík s mnohaletou praxí a s vlastními chovnými stanicemi.
Zřejmě by ti neškodilo trochu více pokory, tolerance a především zdrženlivosti v expresivních odsudcích. To, že máš sama banoga doma, ještě nemusí znamenat, že je to champion s PP.
Nakonec i briketčin odkaz prokazuje, že se jedná o neuznané plemeno a zároveň obsahuje kvalifikované rady na zacházení s ním.
Viz popis níže:
FCI – Neuznaná plemena , Využití – Služební plemena, Velikost – Střední plemena, Původ plemene – Anglie , Výška v kohoutku 50 – 70 cm, Hmotnost v dospělosti – 35 – 50 kg , Věk – 12 let, Délka srsti – krátká, Péče o srst – nepravidelná, Vztah k dětem velmi dobrý, Vztah k ost. zvířatum – dobrý, Náročnost na výchovu – náročný , Náročnost na pohyb – náročný, Vhodné prostředí – předměstí, venkov, Využití psa – společník, hlídací
Časová náročnost – minimálně 4 hodiny !!
Můžeš se přihlásit do Bandog klubu, tam se můžete plácat po ramenou a vystavit si i fiktivní PP – viz odkaz:

Zdroj: http://www.bo­hemiabandogclub­.wbs.cz/Uvod.html

mojitek

Jenom upřesním malou nesrovnalost.Bandog není uznaným plemenem dle FCI,a ani nemůže být,protože je víc verzí bandoga.Důvod-nejedná se křížení přesně určených plemen: příklad :
kangal+pitbul
kangal+presa canario
pitbul+angl.mastif
pitbul+rh.rid­geback+angl.mas­tif
br.fila+pitbul
atd. atd. Bandog je šlechtěn pro boj v aréně.Co se týče jeho povahy,je to ostrý pes který potřebuje hodně zkušeného majitele který ví co dělá a má hodně času.Samozřejmě není pes jako pes a každý bude mít zcela odlišnou povahu.