Miroslavst

Banány a co s nima?

V lídlu měli banány za 9,90 kilo. Vedle na pultě měli ještě v sáčku za 50%. Tak jsem koupil snad 4 kila.
Máte rádi banány? Co z nich děláte?
My doma nedávno dělali štrůdl-listové těsto pomazané nutelou a na to položené kolečka banánu, to zamotané a upečené. Šlehačku jsme neměli, tak jen tak ocukrované.

Nejlepší odpověď
benaja

Krtkuv dort,nebo jen tak prelit cokoladou se slehackou,nebo zakusek s bebe susenkami je dobry.http://www­.recepty.cz/re­cept/strecha-z-be-be-susenek-9410

Další odpovědi
ReHu

Ten štrůdlík musel být skvělý.
Já banány mixuju s mlékem na sváču.
Doplňuji:
To je fakt, na to jsem zapomněla, s čokoládou a šlehačkou pa obědě dobrota.

iceT

Nejradsi mam banan jen tak,ale jednou jsem mela uz hodne,hodne zrale,tak jsem je zabalila do palacinek s marmeladou a dala zapect,na taliri jeste ozdobila slehackou/mnamka.

anonym

u nás doma skoro nikdo banány nejí kdysi když byl syn malý musela jsem ho přesvědčovat že to není banán,ale avokádo,jelikož to slovo neznal banán snědl,ted už bych mohla s banánem třeba i kouzlit ale nesnědl by ho

salsa verde

No jo já neporadím ale poděkuju za tip – ten štrúdl mohl být skvělý a zkusím to taky!!

mojitek

banánový shake,ale musi se umet udelat

Jahoda

Banánový koktejl, nebo kolečka banánu namočím v čokoládě,… Jednou jsem dostala i recept na smažený banán. Na pánvi se rozehřejě máslo (ne olej!!) a na to se položí celý banán (kolečka jsem zkoušela, ale bylo to potom tak měkké, že se to nedalo ani vzít z té pánve) a hezky dozlatova osmažit. Povrch byl zvláštní a uprostřed žádná změna. Na chuť jinak dobré. Dále např. banánovou bábovku či buchtu… Je toho spousta.

Mimochodem – díky za tip. Ten štrůdl určitě zkusím 🙂

modrypezotek

Zkoušela jsem ho dát pod maso na zahuštění a vyšla z toho fajn omáčka.

elektrikář

Jdou namáčet do čokolády se šlehačkou je to dobrota.Nebo nepečený dort. Vrstva piškotů vanilkový pudink banány,další pudink piškoty Zakápnout to rumem a šlehačka.Pokud se zapékají ke konci přidat cukr a nechat zkaramelizovat.Na palačinky to dělali v hotelu.A šle­hačka. Jdou rozmačkat přidat citronovou kůru, šťávu,a smíchat s ušlehanou šlehačkou. Krémem naplnit piškotovou roládu,