tumovaterka

Báječná léta pod psa- jaké jsou v díle motivy?

Nejlepší odpověď
annas

I když několik dotazů na tuto knihu zde již bylo, vaše otázka je jiná.

V románu je zastoupen i motiv sexuality začínající již v předškolním věku (ukazování si pohlaví ve školce) a dále se rozvíjející v mládí (pohlavní styk Kvida s Jaruškou). V textu se vyskytuje hovorová řeč a vulgarismy, především pak v přímých řečech.

Velkou roli zde má i divadlo, které je zde bráno jako prostředí plné kontrastů
(narození Kvida na jevišti při absurdním dramatu Čekání na Godota).

Jedním z mnoha motivů, které se v knize objevují, je motiv narušení lidské psychiky. – objevuje se u postavy Kvidova otce a soudruha Šperka.

Další motivy se projevují i v jednání postav. Více v odkazu

https://docs.go­ogle.com/viewer?a=v&q=ca­che:y8mWXyqbrvwJ:www­.primat.cz/jcu-prf/predmety/ceska-literatura-2-pol-20-stol-pro-bakalarske-studium-q15648/m-viewegh-bajecna-leta-pod-psa-m80284/downlo­ad/+Jak%C3%A9+jsou­+motivy+v+d%C3%A­Dle+B%C3%A1je%C4%8Dn%C3%­A1+l%C3%A9ta+pod+psa&hl=­cs&gl=cz&pid=bl&srcid=AD­GEEShTHB8hJgSf­ap0-MCzF30jLHLMDb­a3AsDjuhre-EI33rILxM_RUX5MO­EZGKqIex4arTe­ZORc3GuzgbKl5bkEK5VS­mGcaJPGcvoj5VJpwg­3VXO1zvq1Lc4CDk4XnVx_ghK­7d1UMM&sig=AHI­EtbTFy6I8pXDZC-DJW-1O7uGvcFPhSg