Bachovy kapky

Co to jsou Bachovy kapky?

Odpovědi
Lencis

Kopírováno z netu:
Jedná se o ucelený systém 38 květových esencí (+ 1 krizová). Tyto esence (ve formě kapek) se připravují z květů planě rostoucích rostlin, stromů a keřů a působí na emocionální faktory, které často bývají nejen příčinou nemoci, ale i překážkou fyzického léčení. Dalo by se říci, že esence působí spíše přímo na člověka, než na nemoc či její symptomy. Lidé však nemusí být fyzicky nemocní, aby měli z esencí užitek.

Kapky pomáhají najít optimální psychickou rovnováhu v každodenním životě. Pomáhají i mnoha lidem, kteří se cítí unavení a nedobře, aniž by lékaři nalezli konkrétní diagnózu jejich potíží.

více na odkaze nebo po zadání do jakéhokoliv internetového prohlížeče 😉

Zdroj: http://www.al­ternativni-medicina.eu/bachova-terapie/

Michal

Esence do vonných mističek na zklidnění.

alenka901

pomáhají nastolit vnitřní stabilitu v náročných životních situacích (před zkouškami, pohovory, cestováním letadlem, lékařským zákrokem, porodem, dále při zranění, stresu, rozčílení a pod.)

Dandi

Jedná se o vonné esence. Při odpařování pomáhají relaxovat.

Attack-design

Po vlastním těžkém onemocnění v roce 1917 Bach zjistil, že má schopnost intuitivně určovat léčivé vlastnosti různých rostlin a nemoci, které dokáží léčit.

Tato řada 38 výtažků získávaných z divoce rostoucích květin a rostlin se jmenuje po svém tvůrci, anglickém lékaři dr. Edwardu Bachovi ( 1880–1936). Ten začal svou kariéru v Londýně roku 1915 jako lékař a bakteriolog. Kromě klasické medicíny provozoval také homeopatii a dospěl k názoru, že na každou zdravotní potíž existuje přírodní léčba.
rnPo vlastním těžkém onemocnění v roce 1917 Bach zjistil, že má schopnost intuitivně určovat léčivé vlastnosti různých rostlin a nemoci, které dokáží léčit. V roce 1930 opustil svou dobře zavedenou lékařskou praxi a usadil se ve Walesu, kde pokračoval v hledání léčivých rostlin.
rnBach se domníval, že rosa na květinách je nějakým způsobem, nasycena jejich léčivými schopnostmi, a začal ji sbírat a podávat svým pacientům. Brzy zjistil, že jí nedokáže posbírat dost pro všechny, kdo se této léčby dožadovali. Začal tedy experimentovat a objevil, že když nechá ležet čerstvé natrhané květiny na hladině čisté pramenité vody na slunečním světle, bude výsledek stejný. To mu umožnilo rozlévat své léky do lahviček a prodávat a stejný způsob výroby je používán dodnes.

rnEsence jsou určeny k tomu, aby léčily celou osobnost, ne jenom příznaky choroby. Základním principem jejich užití je, že každá porucha – fyzická či psychická – vzniká z důvodu vnitřní nerovnováhy, na kterou příroda poskytuje léčbu ve formě léčivých rostlin, slunečního světla, pramenité vody a čerstvého vzduchu.rnKomu může tato metoda pomoci: Uživatelé těchto léčivých prostředků tvrdí, že prospět mohou každému. I když jsou vybírány podle psychologických a emočních příznaků, mohou také pomoci při fyzických potížích a jsou bezpečné.rnSvé­pomoc: Záměrem dr. Bacha bylo, aby užívání jeho léků bylo pro každého tak jednoduché, že není třeba radit se s profesionálním terapeutem. Když si vybíráte Bachovu esenci, pokuste se co nejupřímněji určit váš duševní a emoční stav, vaše zvyky, postoje a typické způsoby jednání a pak si vyberte esenci nebo esence, které se pro vás nejvíce hodí. Neužívejte jich více než pět najednou, obecné platí, čím méně, tím lépe. Dr. Bach věřil, že existuje typová esence, odpovídající povaze každého jednotlivce a jeho typu osobnosti, a že může být nutné užívat takovou esenci po dlouhá období, zatímco ostatní lze užívat na dočasné problémy. Určit tu pravou může být obtížné, terapeuti však doporučují uživatelům vybrat ty, které v nich budí zalíbení. a experimentovat.

rnrnUžívejte čtyři kapky rozředěné esence čtyřikrát denně jako první a poslední věc denního programu (ráno a večer). Kapky je také možné užívat s trochou vody, nebo je nakapat přímo na jazyk za předpokladu, že se jazyk nedotkne kapátka, mohlo by totiž dojit k přenosu bakterií do roztoku a tím k jeho zkažení. Dr. Bach doporučoval, aby si uživatel při každé dávce představoval, jak léčivé světlo proniká celou jeho bytostí.