babyboxy a jejich anonymita?

nechci tady probírat jak je hrozné když matka z jakéhokoliv důvodů se musí tímto způsobem zbavit svého dítěte,ale zajímá mě proč se říká že tato schránka slouží neštastnicím k anonymnímu a bezpečnému způsobu jak dítě odložit,když pokaždé takto nalezené miminko je uveřejněno v televizi i novinách,proč to skutečně není anonymní,možná kdyby bylo tak se některé ženy nepokouší své novorozenátka zabít,ale daly by mu šanci žít

Nejlepší odpověď
mojitek

tady jde ale mo anonymitu „matky“.
pokud by babybox zachranil byt i jen jedno jedine dite pred nejakym zlym osudem,tak 100% uz splnil svou ulohu…

Další odpovědi
ReHu

Souhlasím s tebou.
Možná to je z nedostatku jiných „senzací“.

Miroslavst

Samozřejmě, že je to pro média další senzace, ale na druhou stranu přestože uveřejní místo, čas i podobu dítěte, stále je to anonymní.
Buďme rádi za toto zařízení, než-li za nalezené mrtvé děti.
Doplňuji:
A jen se zeptám: Jak se média o tomto dozví? U babyboxu nesedí. Že by je někdo informoval s personálu nemocnice?
Taková zdr. sestřička, která se může pochlubit, že byla v televizi je lákavé :D

elektrikář

Má to své pro a proti. Obdoba tohoto zařízení se používala už ve středověku na některých klášterech. Ve vratech byl otočný
truhlík a zvonek kterým se přivolaly řádové sestry.Bylo tolik nemocí.A porod v té době byla komplikovaná událost takže se tam dávali sirotci o které se nemněl kdo postarat. Je to lepší než děcko v zimně pohodit v parku na Karláku nebo do popelnice.Jak se stalo v poslední době.Vždyť je tolik žen kterým tuto výsadu dát nový život příroda odepřela. A rádi se o takového drobka budou celý život starat.